YouTube konto loomine läks just raskemaks

Osalesin 100-kilomeetrisel Võhandu maratonil, mis huvitaval kombel andis teadmisi YouTube uute reeglite kohta.

Taustaks teadmine, et hakkasin turundusalaselt kaasa aitama spordiriiete trüki ja spordivarustusega tegeleva Court.ee ehk Courtland OÜ veebitegemistes, kus ühe esimese mõttena tuli plaan panna selle aasta Võhandu maratoni tiimile Court.ee nimi ning traditsiooniliselt teha osalemisest võimalikult kiirelt ka videokokkuvõte. 

Laupäeval kell 7:00 alanud maratoni start lõppes, nagu tavaliselt, pühapäeva esimestel tundidel. Peale pikemat und ja Tallinnasse tagasisõitu sai pühapäeval kiirelt valmis juba üheksas videokokkuvõte (esimene oli aastast 2009). 

Mis läks valesti? 

Kogenud matkaja ja turundajana teadsin juba ette, et kui soovid mõne (spordi)sündmuse videokokkuvõttele tähelepanu saada, siis mida kiiremini see valmib, seda suurem on tähelepanu. Seetõttu võib mõnikord montaažis ka väikeseid järeleandmisi teha. Eriti kui peale maratoni oskavad näpud paremini aeru hoida kui klaviatuuri kasutada.

Seejärel hakkasin tegema Court.ee-le uut YouTube kanalit. #HakkameTegema reeglid on enam-vähem samad, kui aasta tagasi, kui andsin järgmised soovitused.

Ja siis avastasin, et YouTube on jälle teinud raskemaks uute kanali seaded ehk YouTube reaalselt ei soovi, et sa oma video vaataja saaksid platvormilt ära saata.

Tehniliselt – kui lood kanali, siis video saad üles laadida, aga sul on mitmed piirangud. Kui soovid laadida pikemaid kui 15-minutilisi videoklippe või lisada videole thumbnaili (see peaks olema kohustuslik), siis pead oma kanali telefoniga kinnitama. Aga kui soovid muid asju sealhulgas lisada oma video kirjeldusse välise lingi, siis pead “YouTube Studio – Kanali seaded – Kanal – Funktsioonide nõuded” täitma ära ka “Edasijõudnute funktsioonid”, milles pead tegema kas kinnitusvideo või üles laadima kehtiva isikutunnistuse, kus sünniaeg peab vastama kanali loomisel sisestatud sünniajaga ning see võtab aega vähemalt 24 tundi. 

YouTube turundusliku kasutamise reegel #1 on sarnane teiste platvormidega – vaataja tuleb saada YouTube’ist ära. Video kirjelduse esimestel ridadel olev väline link on selleks kõige parem võimalus. Ja on suhteliselt loogiline, et YouTube soovib seda raskemaks teha. 

Tehniliselt midagi nii keerulist siiski ei ole, kuid luues ettevõttele eraldi Google konto ja siis YouTube kanali ja siis soovides täita kõik “Edasijõudnute funktsioonid”, tuleb ilmselt kõige lihtsama ja kiirema lahenduse puhul teha pilt kehtivast isikutunnistusest. Aga seda tuleb teha telefoniga. Pagar võtaks – selles on ju su isiklik Google konto ehk pead kõigepealt telefonis logima sisse loodud ettevõtte kontole ja siis tegema kinnituspildi selle alt (jälgi enne, et sünniaeg klapiks ettevõtte Google konto sünniajaga) ja alles siis saad ikka päeva või kaks kinnitust oodata.

Lühidalt kokkuvõttes – kui soovid YouTube turundusteemadega alles alustada ehk sul veel kanalit ei ole, siis võta see aeg ja tee kõik vajalikud protseduurid enne ära, sest kui sa ei saa oma video kirjeldusse välist linki lisada, siis YouTube turunduslikel eesmärkidel kasutamisel ei ole mingit mõtet. 

Mis on hästi?

Tõenäoliselt on sul YouTube kanal juba olemas ja kõik kinnitused tehtud. Kui oled saanud siiani linke lisada, siis saad ka edaspidi. Selle loo mõte on see, et nendel, kellel veel ei ole, on see nüüd keerulisem. Lisaks ka minul, sest edaspidi ei saa ma enam ühelegi ettevõttele või organisatsioonile ise kanalit luua – see tuleb ettevõttel ise ära teha. 

Teisalt – kui video eesmärk on saada vaatajaid veebilehele, siis kõige mõistlikum lahendus on sotsiaalmeedias jagada mitte YouTube, vaid oma veebilehe linki, kuhu video on manustatud. Turunduslikult on see ju peamine eesmärk. Court.ee sai vähem kui kahe päevaga sedasi ligi 2000 unikaalset klikki ehk piisavalt tähelepanu.

Isiklikult on hästi ka see, et Courtland OÜ kontorinurka ehitasin videopodcasti stuudio, kus loodan lähiajal jätkata asjalike või vähem-asjalike AI ja YouTube turundusteemaliste videomõtetega. Tule külla ja võimalik, et saad kaasa või tellid omale mõne spordi- või vaba aja riide. Näiteks sellise, millega minul Võhandu maratonil külm ei hakanud. 

AI hakkas laulma ehk kuidas teha tehisintellekti abil muusikat?

Tehisaru abil saad lihsalt ja tasuta luua originaalset muusikat, millega saad vältida autoriõiguse probleeme ja...

Tõlgi oma veebileht teise keelde vaid viie minutiga

Kuidas lisada oma veebilehele mõnes teises keeles oleva tõlke vaid viie minutiga ja tasuta?

Milline on parim spordivõistluse video?

Video on spordivõistluste turunduses asendamatu. Milline video kõige paremini toimib ning milliseid stiile kasutatakse?

YouTube konto loomine läks just raskemaks

Võhandu maratonil osalemine andis mõned head õppetunnid ka YouTube turundusest, seda eriti uute kontode loomise...

Kommentaar Vilniuse reklaamvideole

Vilniuse turismivideo jõudis korraks Delfi esiuudiseks. Mõned tehnilised kommentaarid, mis on olemuselt veidi laiemad, kui...

JCI Kevadkonverents “AI-ta ennast tulevikku”

Rääkisin JCI Kevadkonverents 2024 "AI-ta ennast tulevikku" pealaval AI võtmes ajast, tehisaru videoarengust ja kogu...

Eesti populaarseimast brändist ja AI videost Passwordi konverentsil

Vaata kokkuvõtet aasta turundussündmuse "Password 2024" ühe ettekandja mõtetest Eesti populaarseimast brändist ja AI videoteemadel.

Tehisaru tehisvideod Terevisioonis

Käisin Terevisioonis Juhan Kilumetsaga rääkimas Open AI Sora videomudelist ehk tehisaru tehisvideote teemal.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian