JCI Kevadkonverents “AI-ta ennast tulevikku”

Laupäeval, 6. aprillil toimus Mektorys JCI Kevadkonverents teemal “AI-ta ennast tulevikku”. Konverentsi korraldasid JCI e-Koja liikmed, sõbrad ning koostööpartnerid.

Konverentsil selgitatati lihtsalt ja selgelt AI olemusest, toimimispõhimõtetest ja väljakutsetest, mis on seotud nii kiipide, energia kui ka sellega, et fiibertorud hakkavad kitsaks jääma. Jutuks oli ka tehisaru võimekus mitte kõiki vastuseid täpselt anda, näiteks küsimusele “Professor abiellus üliõpilasega, kuna ta oli rase. Kumb neist oli rase?”, vastab ChatGPT …

Professor abiellus üliõpilasega

Kuigi ka vastupidine on võimalik, välistab tehisaru teise võimaluse ilmselt andmete pealt, et meessoost professoreid on tõenäoliselt rohkem ja võimalik, et ka selle pealt, et keskmise naisprofessori puhul on tegemist vanusega, milles lapsi enam ei saada. Aga samas võib vastus olla proosalisem ehk seotud hoopis lauseehitusega.

Oma ettekandes võtsin ette kolm teemat – aeg, areng ja adaptsioon ning rääkisin näidete varal, miks on tehisaru lahendusi mõistlik ja vajalik kasutada ning kuhu me eelkõige AI videolahendustega oleme tänaseks jõudnud.

Kui sul pole aega, et minu ettekande 16-minutlist kokkuvõtet vaadata, siis tee seda kiirendusega või loe, mida tehisaru ettekande kokkuvõtteks arvas: 

“Reigo Kimmel avas JCI Kevadkonverentsi 2024 kolme põhiteemaga. Esimesena tõi ta välja ajaloolise loo ülikoolist, rõhutades aja väärtust ning AI-lahenduste rolli ajalise efektiivsuse suurendamisel. Ta tutvustas mitmeid AI-lahendusi, näiteks AudioPen ja InVideo, ning rõhutas AI mõju arengule. Lisaks tõi ta välja AI tulevikuvõimalused, sealhulgas võime luua videoid ja kloone ning mõju audiovisuaalsele maailmale, viidates näiteks Sora AI-le, mis mõjutas isegi suurte investeeringute otsuseid.” 

Ettekandes mainitud AudioPeni, InVideo ja HeyGeni lahendused leiad linkidelt.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian