Milline on parim spordivõistluse video?

Video on spordivõistluste turunduses asendamatu. Milline video kõige paremini toimib, sõltub olukorrast, kuid siin on mõned levinud võtted. 

Osalejate loodud videod (UGC – User Generated Content)

Spordisündmuse korraldamisel ei ole paremat reklaami, kui osalejad ise loovad videokokkuvõtteid ja jagavad neid oma kanalites. Kuigi korraldajal ei ole kontrolli video sisu üle ja võib esineda ka kriitikat, pakub see suurepärast turundusvõimalust. Korraldajad saavad osalejate videoid esile tõsta või pakkuda auhindu, nagu näiteks tasuta osalus mõnel järgmisel korral.

Otseülekanded

Sport on hetkes elamine. Otseülekanne võimaldab publikul sündmusest osa saada justkui kohapeal viibides, mis aitab suurendada ürituse nähtavust. Meediale meeldib otseülekandeid kasutada, kuna neid on lihtne integreerida uudistesse. Näiteks eelmise aasta Tallinna maratoni finiši lihtne ülekanne kogus üle 9500 vaatamise, ületades kaugelt kõiki teisi kokkuvõtteid.

Osalejatele meeldivad otseülekanded eriti, sest kes ei tahaks end ekraanil näha?

Videokokkuvõtted

Sündmust kokkuvõtvad videod on eelkõige mõeldud spordivõistluse toetajatele, aruandluseks ja korraldajale endile meenutuseks ning järgmiste sündmuste planeerimiseks ja reklaamiks. Videod edastavad sündmusest rohkem infot kui pelgalt pildigalerii, pakkudes lisaväärtust ka osalejatele.

Erilahendused

Näiteks Finisher.TV on loonud erinevatelt üritustelt personaalseid videoid. Hiljuti valmisid Võhandu maratonil osalenute videodiplomid, kus iga paatkond sai meeldejääva klipi oma hetkedest Viira veskitammi juures.

Sellest sai nüüd valmis ka 23-minutiline kokkuvõte, kus peale jäid vaid need, kes Võhanduga “lähemat tutvust tegid”.

Dokumentaalid ja backstage-videod

Videokokkuvõtted aitavad kaasa hiljem ka mitmed aastad ja korraldused ajalooarhiiviks kokku võtta. Neid saab vajadusel täiendada ka korraldusliku köögipoolega, mis aitavad luua emotsionaalset sidet ja selgitada mida kõike üks spordivõistluse korraldamine tähendab. 

Õppevideod

Kõiki spordialasid saab video vahendusel õpetada. Nii kanuutamist kui jooksu, nii korvpalli kui motokrossi – mida rohkem oma võistlejaid õpetad, seda rohkem nad su sündmustest osa soovivad võtta. 

Võistlusjärgsed intervjuud

Lepi eelnevalt mõne uudistesaatega kokku, et saadad võitja finiši ja intervjuu. Lisa ka mõned kattekaadrid ning suurendad oluliselt võimalust, et sinu sündmus saaks ka õhtuses telepildis kajastatud.

Rajavideo

Võta GoPro või muu kaamera, kinnita rattale ja sõida oma võistlusrada enne läbi. Võid seda teha päevi enne, et osalejad saaksid rajaga tutvuda või siis vahetult enne starti, kuna see võimaldab saada hea pilt korralduslikust seisust enne võistlejate saabumist.

NB: GoPro12 ei oma GPS-i – kui soovid tekitada rajale ka interaktiivse kaardi nagu allolevas videos, siis peaksid kasutama GoPro 11 või mõnda teist kaamerat.

Erinevaid stiile ja mõtteid on veel – näiteks 360 kraadi videod, tipphetked, kõikvõimalikud interaktiivsed lahendused jne.

Kui plaanid mõnda spordivõistlust korraldada ja soovid sellest videolahendust, siis võta ühendust

AI hakkas laulma ehk kuidas teha tehisintellekti abil muusikat?

Tehisaru abil saad lihsalt ja tasuta luua originaalset muusikat, millega saad vältida autoriõiguse probleeme ja...

Tõlgi oma veebileht teise keelde vaid viie minutiga

Kuidas lisada oma veebilehele mõnes teises keeles oleva tõlke vaid viie minutiga ja tasuta?

Milline on parim spordivõistluse video?

Video on spordivõistluste turunduses asendamatu. Milline video kõige paremini toimib ning milliseid stiile kasutatakse?

YouTube konto loomine läks just raskemaks

Võhandu maratonil osalemine andis mõned head õppetunnid ka YouTube turundusest, seda eriti uute kontode loomise...

Kommentaar Vilniuse reklaamvideole

Vilniuse turismivideo jõudis korraks Delfi esiuudiseks. Mõned tehnilised kommentaarid, mis on olemuselt veidi laiemad, kui...

JCI Kevadkonverents “AI-ta ennast tulevikku”

Rääkisin JCI Kevadkonverents 2024 "AI-ta ennast tulevikku" pealaval AI võtmes ajast, tehisaru videoarengust ja kogu...

Eesti populaarseimast brändist ja AI videost Passwordi konverentsil

Vaata kokkuvõtet aasta turundussündmuse "Password 2024" ühe ettekandja mõtetest Eesti populaarseimast brändist ja AI videoteemadel.

Tehisaru tehisvideod Terevisioonis

Käisin Terevisioonis Juhan Kilumetsaga rääkimas Open AI Sora videomudelist ehk tehisaru tehisvideote teemal.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian