AI hakkas laulma ehk kuidas teha tehisintellekti abil muusikat?

Tehisintellekt on jõuliselt muutmas paljusid valdkondi, sealhulgas ka muusikatööstust. Tänapäeval on võimalik igaühel vaid mõne minutiga ja tasuta muusikat luua, näiteks teha Eesti eurolaulust kirikumuusika või transformeerida mõni vanem luuletus või rahvalaul kaasaegseks ja eestikeelseks räpiks.

Võimalusi laiendab ka laulusõnade loomine tehisintellekti abil, mis minimeerib ka kõikvõimalike autoriõigustega seotud probleemid. Tehisintellekti loodud muusika aitab vältida YouTube’i piiranguid ja blokeeringuid, seda nii otseülekannetes kui muude videote puhul.

AI muusikariistad – Suno, Udio ja Elevenlabs Music

Praegu on Suno ja Udio ühed parimad AI-muusikalahendused, mida kõik saavad tasuta proovida. Need platvormid pakuvad kasutajatele lihtsat viisi muusikapalade loomiseks, kus saab valida erinevate stiilide ja töötluste vahel.

Elevenlabs teatas peagi turule tulevast Elevenlabs Musicust, mille puhul on ilmselt veelgi keerulisem aru saada, kas tegemist on inimtekkelise loominguga. 

Lisaks muusikapalade loomisele võib tehisintellekt tulevikus mõjutada ka muusikamaailma muid aspekte, nagu raadiosaated. Juba täna oleks tehniliselt võimalik luua AI raadiojaam, kus kogu sisu alates uudistest ja podcastidest kuni muusikani on tehisintellekti poolt loodud. Seda õnneks või kahjuks veel mitte eestikeelsena. 

Tehisintellekti mõju muusikatööstusele

Tehisintellekti võidukäik muusikamaailmas ei ole veel täiel määral käegakatsutav, kuid selle potentsiaal on ilmne. Kas näeme kunagi AI loodud muusikat Eurovisioonil või edetabelite tipus? Tõenäolselt mitte veel sel aastal, kuid kindlasti tulevikus. Ja kes märgitakse siis loo autoriks?

Vahepeal on aga kõigil minusugustel, muusikaloomest väga kaugel asuvatel inimestel, võimalus proovida kuidas AI abil mõnest tuntud või seni tundmatust laulust oma versioonid kõlavad.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian