Tehisaru tehisvideod Terevisioonis

Käisin täna Terevisioonis rääkimas Open AI Sora videomudelist ehk tehisaru tehisvideote teemal. Oli tore vestlus ERR-i saatejuhi Juhan Kilumetsaga, mis jätkus veidi ka peale saate lõppu.

Tehisaru videoteemadele tehti saates sissejuhatus juba varem, kui eetrisse läks eile Hollywoodis linastunud ja vaid AI abil loodud mängufilmi “Our T2 Remake” treiler. Esimese AI filmi tootmisega oli seotud 50 AI kunstnikku, kes tegid seda rohkem kui kaks kuud kasutades kõiki olemasolevaid AI lahendusi. Filmi treiler nägi välja järgnev.

Esimese AI mängu- või paroodiafilmi tegijad tunnistasid, et said Sora AI-st teada alles siis kui suurem osa filmist oli juba valmis ehk kui nad oleks saanud Open AI videomudeliga seda teha, siis oleks ka tulemus palju parem olnud.

Open AI videomudel ei hakka muutma vaid filmitööstust, vaid mitmeid erinevaid valdkondi. Näiteks ühena esimesest said pihta hoopis ehitajad, kes oleks lähiajal pidanud ehitama Atlantasse filmistuudiot, mille kogumaksumuseks hinnati 800 miljonit dollarit. Betooni planeeritud raha läheb nüüd ilmselt mujale.

Kogu tehisintellekti valdkonnas arenevad lahendused kiiremini kui arvame, näiteks kui eelmise aasta lõpus ennustasin, et 2024. aastal tehakse esimene AI abil loodud mängufilm. Kui aasta algusest on möödas vaid kaks kuud ja üks nädal, on see juba tehtud, ning kõik järgmised filmid saavad olema palju paremad. Väga võimalik, et juba selle aastanumbri sees saame ka ise oma soovitud sisuga AI filme lihtsalt ja kiirelt luua.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian