Eesti populaarseimast brändist ja AI videost Passwordi konverentsil

20.-21. märtsil toimus Kultuurikatlas Eesti aasta turundussündmus ehk “Password 2024“, mis sel aastal keskendus brändile. Sain seal 30 minutit aega, et rääkida viimase nelja aasta Eesti kõige populaarsemast brändist ja natuke ka AI videoteemadel. Vaata minu ettekande lühikokkuvõtet ja loe allpool mõtteid pikemalt.

Password on rohkem kui 20-aastase ajalooga turunduskonverents, millel iga aasta on oma teema. Selle aasta teemaks oli bränding, millest räägiti ka näiteks 2002. aastal.

Isikliku kogemuse põhjal hindan, et konverentsil on kolm eesmärki, milles igal osalejal on erinev tähtsuse järjekord.  

  1. Networking. Suur osa Eesti organisatsioonide ja ettevõtete turundustiimidest on sündmusel kohal. See tähendab, et konverents on koht, kus teistega kontakte luua või värkendada, seda kas niisama osalemise või kohapealse ständi, bänneri vms näol.
  2. Koolitus. Kahepäevase konverentsi jooksul võib kuulata mitmeid ettekandeid igale maitsele. Korraldajad on näinud kõvasti vaeva, et mõni välismaa ettekandja kohale saada ning isegi tema raiderile vastav majutus leida. 
  3. Tunnustamine. Passwordi konverentsil jagatakse eelmise aasta turundusauhindu ning tunnustatakse parimaid. Eestis oleks ilmselt paljud üllatunud kui Pakendikeskus featuring Tabasco poleks seda asja kinni pannud.

Minu ettekande peamised mõtted olid.  

    •  Aeg maksab. Arvutasin välja, et iga minut konverentsil osalemist maksab keskmiselt 2 eurot +km. Aega on sinul samapalju kui minul, riisipõllul töötaval hiinlasel, Jeff Bezosel ja Mark Zuckerbergil. 
    • Iga päev näeme 1000 ärkveloldud minuti jooksul 10 000 brändi. Kas soovid olla bränd, keda nähakse, või bränd, keda vaadatakse ehk see, kes ka meelde jääb. Selleks tuleb huviline enda brändi juurde kauemaks saada kui vaid sekundiks. Eesti popima brändi ärakasutamine on selleks üks võimalus. 
    • AI (video) hakkab maailma muutma. Me veel täpselt ei tea kuidas ja millal, aga hakkab.  

Oma järgmise ettekande teen laupäeval, 6. aprillil kell 14:00 JCi Kevadkonverentsil “AI-ta ennast tulevikku”

kevadkonverents

Kevadkonverentsil on mul teemaks: “AI: Aeg, Areng ja Adaptsioon“. Tule kuulama, sest räägin seal iga mõtte kohta ühe õpetliku loo, mida ma varem pole avalikult kuskil maininud.

Minu järgmine Äripäeva Akadeema täispikk ehk 8-tunnine YouTube ja AI video sotsiaalmeedias kasutamise koolitus toimub 12. juunil. Kui soovid personaalsemat lähenemist, siis vaata “personaaltreeneri pakkumisi” ja võta ühendust: reigo@videoturundus.ee  

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian