Kuidas panna AI abil pilt rääkima?

Kui soovid panna ükskõik kelle, ükskõik kuhu, rääkima ükskõik mida, siis alusta näiteks HeyGen-i AI lahendusest. Aga ära kasuta seda valeinformatsiooni levitamiseks, videos väljatoodud näited on mõeldud huumoriga.

Tehisintellekti ei tule karta, vaid kasutada. Mõne minutiga võid oma mõttest teha video ja antud näite puhul panna suvalised näopildid oma juttu rääkima. Pead arvestama, et ka paljud teised on seda juba teinud ja kõik mitte heatahtlikult.

Elame ajastul, kus veebist võib leida tuhandeid pilte inimestest, keda tegelikult ei ole olemas ehk kes on AI poolt genereeritud. Vaata näiteks veebilehete ThisPersonDoesNotExist.com ja värskenda brauserit (F5) kasvõi 100 korda järjest.

Reaalses elus mitteeksisteerivaid isikuid leiab ka sotstsiaalmeediast. Videos väljatoodud Instagrammi AI modellide näited leiad AI Revenue Pro YouTube kanalist. Samas, kas teadmine, et ilusa naise pildi on tegelikult loonud meesterahvas, muudaks jälgijate arvu? Ehk kas jälgitakse ilusat pilti või selle taga olevat isikut?

Pildid rääkima

HeyGen ja teised “pildid rääkima panevad” lahendused sobivad hästi ettevõtetele, kellel pole aega, raha või võimalusi oma videosisu toota. Oma pildi kasutamisel võiks siiski kasutada olemasolevate avataridele sarnast keskplaani, sest siis jäävad suu liigutamise ebatäpsused vähem märgata.  

Rääkiva pea või keha videouudise saavad ilma kaamerat kasutamata teha ka ajakirjanikud ja paljud teised. Näiteks ettevõte X turundajal on idee, et oma toote või teenuse kohta võiks teha minutipikkuse loo “7 võimalust, kuidas kasutada …”,  kuid täpsemaid mõtteid ja vahendeid selleks ei ole. 

Aga siis võtab turundaja ette eelmises postituses väljatoodud invideo AI ja loob loetud minutitega mõtetest scripti ja videopankade kattekaadritega video. Seejärel teeb HeyGeni (ja Canva) abil sama lugu rääkiva (script tuleb kopeerida) rääkiva pea/keha video ning ühendab need kaks klippi.

Puht tehniliselt on selline lugu võimalik teha tasuta ehk vaid turundaja enda ajakuluga.

Disclaimer: Jürgen Ligi astus 23-aastat tagasi tõepoolest Riigikogu liikme kohalt tagasi, sest ta poeg jäi poevargusega vahele. Olen kindel, et Jürgen Ligil ei olnud poja poevargusega mitte mingit seost ja olen veendunud, et selline näide sobib väga hästi ilmestama mõistet “poliitiline vastutus”.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian