Kuidas teha Midjourney Infinity Zoom video?

Midjourney Infinity Zoom on videostiil, mis sai võimalikuks alles 2023. aasta juunis, kui lansseeriti Midjourney versioon 5.2 ehk millega oli võimalik loodud pilt panna kuni 2x zoom out funktsiooniga hoopis teise keskkonda. 

Kui siiani oli Midjourney peamiselt piltide loomiseks, siis zoom out tekitas võimaluse liikuvaks pildiks ehk zoom in või zoom out stiilis videoks. 

Midjourney Zoom video loomiseks vajad

  • Kontot Discordis. Tasuta. 
  • Midjourney. Tasuline, kuupõhiselt 12 USD.
  • Mõnda videoprogrammi.
  • Soovi korral mõnda AI fotolahendust, mis teeb Midjourney pildid suuremaks. 

Midjourney kasutamine

Põhiline Midjourney prompt ehk Message lahtrisse kirjutatav käsklus on /imagine – see koos kirjeldusega paneb AI pildiversioone tekitama. 

Prompti kirjeldus lisa inglise keeles, lühidalt näiteks “Tallinn Old Town, futuristic, panorama” või pikemalt. Pead arvestama, et pildid on automaatselt ruudukujulised. Kui soovid laiekraani, kirjuta lõppu –ar 16:9 kui vertikaali, siis –ar 9:16

Võid üles laadida ka oma pildi ja seda muuta, kuid pead arvestama, et üleslaetud näo või inimese pildist teeb Midjourney täiesti teise versiooni (videos toodud näitest sai minu pildist hoopis kiilakas naisterahvas). 

Peale esimese pildi valiku tegemist ja Upgrade, saad valida Custom Zoomi ja kirjeldada pildi ümbrust. Siit edasi ära enam V ehk versiooni nupule vajuta (sel juhul kaob eelnev zoom effekt ära). 

Kui pildirida valmis, siis lae need ükshaaval alla ja pane kohe piltidele järjekorranumbrid – 1, 2, 3 jne, muidu lähevad need kaustas sassi (järele proovitud). 

Pildireast lugu?

Midjourney pildirida võib olla täiesti seosusetu, sest seda on põnev teha ja vaadata, kuid sel juhul on sel vaid meelelahutuslik eesmärk. Kui pildireast tekitada lugu (videos toodud Punamütsikese näide), siis saab sedasi teha nii lühifilme kui kasutada ka turunduslikel eesmärkidel loodud videote tegemiseks.  

Muusikavideo

Üks koht, kus selline lahendus sobiks, on muusikavideo. Väga lihtsalt ja soodsalt saab pildid laulusõnade ja teema järgi videoks teha. 

Piltidest video tegemine

Piltidest video tegemine ei ole Adobe Premiere PRO ega mõne muu programmiga keeruline. Siiski peab arvestama, et 101% sujuvat liikumist väga lihtsalt ei saa ning mõnikord (vist siis kui piltide loomisele jääb suurem auk vahele) võivad järgmised pildid veidi paigast ära olla (võib näha ka video avaklipis). 

Kui piltidest video tegemisega jääd hätta, siis võid kasutada näiteks WeTransferi ja saata need: reigo@videoturundus.ee Vaatame, mis teha annab.

Räägi AI abil 12 erinevas keeles

Järgmises loos vaatame, kuidas saad tehisintellekti abil rääkida oma videos vähemalt 12 erinevas keeles. Vaata järele, kuidas ma rääkisin itaalia, hiina, poola, saksa ja prantsuse keeles. 

Räägi AI abil 12 keeles Reigo Kimmel

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian