Tegin endast AI klooni

Tegin endast tehisintellekti abil klooni. Täpsemalt lõin endast HeyGenis AI avatari. Vaata, kas tunned ära, mis hetkel räägin mina ning mis hetkel AI?

Avatari ehk endast digitaalse teisiku loomine on samm edasi pildiavatarist, kus ükskõik kelle, saab panna ükskõik kuhu, rääkima ükskõik mida, kuid mille puhul on deepfake oluliselt selgemini arusaadav. Samas saab digitaalse teisiku luua vaid endast või inimesest, kes sellele annab ka videokinnituse.

Oma isikliku AI klooni (Instant Avatar) saab luua ka HeyGeni tasuta lahenduses, samas tähendab üks credit point vaid ühte minutit videot. Madalaim kuutasu on selles 29 USD, mille eest saab 15 punkti ehk minutit.

Kes soovib võib oma avatari 79 USD eest veelgi põhjalikumaks viimistleda (finetune), kus huulteliikumine on viidud pea täiuslikuks ning ennast on võimalik rääkima panna rohkem kui 25. keeles. Paraku eesti keel nende sekka veel ei kuulu.

Selleks, et eesti keeles hetkel midagi head kätte saada on vaja peale avatari loomist oma tekst helikujul üles laadida. See on suhteliselt lihtne ja tulemus on enam-vähem. Kui on aga soov end inglise keeles rääkima panna, siis avatari tegemisel kloonitakse ka hääl ja tulemus on päris hea.

Kindlasti hakkame 2024. aastal nägema selliseid digitaalseid teisikuid, kus on väga keeruline aru saada, kas videos räägib inimene või tehisaru. Paljudel juhtudel on see mõistlik lahendus, sest isegi viimistletud kloonide abil videote tegemine on lihtsam, kiirem ja soodsam kui traditsiooniline videoproduktsioon.

Kui soovid rohkem teada saada, siis telli oma ettevõttele educational entertainment stiilis AI koolitus

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian