Uus tantsuhullus ja kuidas seda ära kasutada?

Internetis on kriitilise massi ületanud uus “Harlem Shake” nimeline tantsuhullus, mistõttu võib lähinädalatel oma sotsiaalmeedia seintelt mitmeid sellekohaseid sõprade viiteid leida.

Viimane, Norra sõdurpoiste etteaste, mis on 2 päevaga ligi 2 miljonit vaatamist kogunud, jõuab tõenäoliselt tänase päeva jooksul ka Eesti online meediasse:

httpv://www.youtube.com/watch?v=4hpEnLtqUDg

Harlem Shake on hip-hop tantsustiil, mis tähendab peamiselt ülakeha ja õlgade liigutamist ning ühtlasi on ka laulu nimetus (“Harlem Shake” by Baauer), mille Ameerika produtsent Harry Rodriques 2012. augustis üles laadis.

Vähem kui 2 nädalat tagasi läks laul aga viraalseks, kui mitmed YouTube sisuloojad hakkasid järgi tegema selle 30 sekundilisi klippe, mille reeglid on lihtsad – kuni laulu tempomuutuseni tantsib üks seltskonna liige teiste ees, peale muutus tantsib igaüks, kuidas jaksab ja oskab. Loogiline, et juba on tekkinud ka lehekülgi, mis klippe kokku koguvad.

Ilmselt paljud, kes neid klippe vaatavad mõtlevad, et … miks? Veel rohkemad mõtlevad sama ilmselt Gangham Style video ja selle järeletegemiste peale, kuid kindlasti olid ka meie vanemate seas paljud, kes Soome tantsuõpetaja diskoõppetunni peale viltu vaatasid.

“Harlem Shake” on tõenäoliselt vähemviraalsem ja kiiremini mööduv kui hobusepopp, kuid sellel on üks eelis – järeletegemine on väga lihtne ja pakub loomingulisi väljakutseid. Samas, lühiajaline viraalsus tähendab, et võidavad esimesed. Seega, kui arvad, et sinu ettevõtte võiks olla popp ja noortepärane, siis tee täna lõunal enne vastlaliugu kollektiiviga üks “Harlem Shake” ja suure tõenäosusega pääsed pärastlõunasesse Eesti online uudistesse ja saad tähelepanu ka sotsiaalmeedias.

Reeglid lihtsad: 

  1. Ole originaalne, väga loomingulise etteastega võib hetkel ka maailma meediasse pääseda (a’la Norra armee);
  2. Kaasa masse ja kasuta ka neid levitamisel;
  3. Kui optimeerimise jätad tegemata, siis oled natuke ka ise süüdi;)

Kokkuvõte

Infotehnoloogia võimaldab väga kiirelt jõuda väga paljudeni, kuid on trendid oluliselt kiiremad, näiteks mõne kuu pärast oma versiooni Gangam Style videost tehes ei panda seda tõenäoluselt enam tähele. Samal ajal on trendidest raske aru saada – kas tõesti läheb selline tants või teema noortele peale (… ja kui hilja aru saad, oled rongist maha jäänud).

PS: kas praktilise väärtuseta QR koodid maantee kõrval ja mujal asuvatel välireklaamidel, mis ei ole mõeldud URLile minemiseks, näitavad, et ettevõte on popp ja noortepärane? 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian