YouTube uus kujundus nõuab ettevalmistust

Sellest, et YouTube on jälle kujundust muutunud, on siin blogis kirjutatud korduvalt, loe näiteks mida kanali kujundamises teadma peaksid. Ka kodumaine online meedia pööras aasta tagasi viimastele olulistele muutustele tähelepanu.

Mõni nädal tagasi teatas YouTube järjekordsetest uuendusplaanidest, mida beta-versioonis on osadele kanalitele juba võimaldatud. Kuna uue kujunduse seaded peaks lähiajal ka kõigile avalikuks tulema, siis on hea teada, miks seda tehakse ning milliseid ettevalmistusi see nõuab.

YouTube OneChannel

Kuigi uus kujunduslahendus pole veel kasutajatele saadaval on selge, et selle loomise põhjused on palju praktilisemad, kui varasemate versioonide puhul.

Esiteks on sarnaselt muule internetisisule ka online video kolinud üha rohkematele ekraanidele TV-st mobiilideni, teiseks on suur vahe, kas kanalit tuleb vaatama fänn (tellija) või esmakülastaja.

Esmalt tähendab uus OneChanneli kujunduslahendus kanalile uue kujunduse tootmist. Sellise kujunduse, mis on sobilik igale ekraanile, mobiilist televiisorini. Mõõtmed leiab allolevalt pildilt, täpsemalt saab lugeda Channel Art Guidelinesi infolehelt.

Teisalt tähendab uus kujundslahendus erinevat lähenemist kanali fännidele ning uutele külastajatele. Kui kanali tellijatel on teada, mis sisu võib oodata, siis (juhuslikult) sattunud uutele külastajatele võimaldab uus lahendus pakkuda infotrailerit, mis kirjeldab selles olevat sisu ning kutsub üles kanaliga liituma.

Ka hetkel on võimalus üks video kanali esilehel välja tuua, kuid kanali fännidele pole mõtet ühte ja sama videot iga külastuse ajal näidata.

Ühtse YouTube kanali tutvustusleht on väljas juba ka eestikeelsena, kindlasti ka sealt leiab infot, kui uus kujunduslahendus on kõigile saadaval.

Kokkuvõte

Kogu (sotsiaal)meedia on pidevas muutumises, selleks, et rongi peal püsida on hea teada milliseid muutuseid planeeritakse ning miks neid tehakse.

YouTube konto on sarnane sotsiaalmeedia kanal nagu Facebooki fännileht – hoia sellel silma peal, vasta sõnumitele ja videotele lisatud kommentaaridele ning julgusta vaatajaid kanalit tellima. Senikaua kuni /OneChanneli kujunduslahendus ei ole veel saadaval, vaata üle aastatagune postitus kolmest olulisest tegevusest oma YouTube kontol.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian