Tee pühadeks video jõulukaart

Peale eilset Postimehe artiklit, et jõulutervitused võiks linti laulda või muusikavideosse võtta, annab täna Terje Henk (Sisukord OÜ?) maakeeles mõtteid ja soovitusi, kuidas videojõulukaarti kodustes tingimustes valmistada.

Kuidas jääda meelde?

Uuel nädalal täidavad meie postkaste kümned kui mitte sajad jõulukaardid, mitmed vanakooli füüsilisel kujul, kuid üha rohkem leiame jõulusoove oma e-postkastist. Kui vanakooli-füüsilist jõulukaarti on pea alati tore saada, siis eelmise aasta kogemus näitas, et ca 90% e-kaartidest kvalifitseerub pigem spämmiks.

Paljud ettevõtjad saadavad kogu oma e-maili listile jõulusoovid “Rahulikke jõule ja bla-bla uueks aastaks” pildikujul või lingina oma kodulehele, kus mõnel juhul on ka liikuva pildi lahendus. Kümnetest või sadadest jõulusoovidest meeldejäämine on väljakutseks ka agentuuridele.

Video jõulukaart

Järgnev lühidalt kokkuvõttes on video jõulukaart väga hea mõte. Seda saab teha keeruliselt ja aeganõudvalt, aga ka lihtsalt ja kiirelt, seda enam, et vähem kui 10 päeva on jõuludeni jäänud.

1) Tee video

Video jõulukaart on kindlasti originaalsem kui pildi või fläshi lahendus. Tegemiseks on kõigepealt vaja plaani a’la:

  • Loen kodus kuuseall päkapikumüts peas koostööpartneritele ise jõulusoovid, lõppu lisan veel miskit ja ettevõtte logo. Vajadusel saab sellise valmis teha ka telefoniga.
  • Teen lastega majaees lumememme, mille ette kirjutan pühadesoovid. Taustaks jõulumuusika. Sellise video saab teha lihtsalt time-lapse formaadis kaamera või fotoaparaadiga, mis teeb iga mõne aja tagant pilti, hiljem tuleks pikk videofail lühikeseks teha või pildid mõnekümneks sekundiks kokku panna.
  • Täna on (ettevõtte) jõulupidu. Grupipildi ajal võiksime koos öelda jõulusoovid ja selle videosse võtta. Hea oleks siin mõnda kaamerameest kasutada, kuid vajadusel peaks ka (rendi)kaameraga oma jõududega hakkama.
Kui on plaan olemas, siis võimalik edasi mõelda mis tehnikat vaja, kus filmimine võiks aset leida jne. Aruta plaan läbi kolleegide, sõprade või perekonnaga, koos sünnivad paremad mõtted ning mitmekesi on asja parem teha.
Kui video editeerimine tundub keeruline võid proovida (tasuta) Magisto või Animoto lahendusi,  viimasega saad Facebooki piltidest oma aasta kokkuvõtte teha vähem kui minutiga. 

2) Ole personaalne

Aasta Jõulukaart 2011 auhind läks Timo Porvalile, kes kelle personaalne pühadesoov YouTube video kujul näitas kui lihtsalt ja soodsalt annab lihtsate vahenditega väga meeldejääva pühadetervituse teha.

Ühele inimesele või ettevõttele eraldi tehtud lihne videoklipp saab kindlasti rohkem tähelepanu kui mitu kuud meisterdatud video, mis mõeldud kõigile klientidele korraga.

Personaalse video tegemisel pane see kindlasti YouTubes unlisted või Vimeos personaalseks või parooliga kaitstuks.

3) Tee teistmoodi / lisa huumorit

Mõtle kuidas saaksid oma videos teha midagi originaalset ja/või lisada sellesse huumorit. Lumememme ehitades tee see tagurpidi, räägi mõnes teises keeles või lisa möödakäivad subtiitrid, lisa video lõppu mõni sekund valesti läinud mustast materjalist vms.

Kokkuvõte

Lihtsa video jõulukaardi jõuad teha juba sel nädalavahetusel ja välja saata esmaspäeval. Loe ka: 7 soovitust pühade videotervituseks 2011. aastast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian