G4S korvpalli meistriliiga YouTubes

Eile algas G4S korvpalli meistriliiga viimase aastakümne vast põnevaim hooaeg, kui kahes mängus selgus võitja viimasel sekundil ja kolmandas võttis võidu sarja uustulnuk. Selles loos vaatame, kuidas meistriliiga klubid saaksid sotsiaalmeedia ja online video võimalusi paremini ära kasutada.

Peale eelmise hooaja legendaarset Škele viset, mida ainuüksi BC Kalev Cramo YouTube kontol on vaadatud üle 2,6 miljoni korra, peaks klubid olema aru saanud, et põnevad hetked videosse tabades, on väljaspool saali võimalik tabada kordades rohkem publikut kui saali ära mahub.

Näiteks Kalevi viimast hullu, Keith McLeodi viimase sekundi tabavat viset, on YouTubes paari päevaga vaadanud nelja Saku Suurhalli jagu publikut:

httpv://www.youtube.com/watch?v=8m51ovP4rCs

Meistriliiga meeskonnad sotsiaalmeedias

Facebook

Kõik meistriliiga võistkonnad kasutavad Facebooki fännidele operatiivse info ja muu teabe jagamiseks, auhinnamängude korraldamiseks jne.

Kõige rohkem fänne (3711) on kogunud BC Rakvere Tarvas, BC Kalev Cramol on fänne (2203), järgneb TÜ/Rock (1459), siis uue nimega TYCO Rapla (1265), kes Facebooki reeglite järgi peab elu edasi elama Piimameister Otto nime all, Pärnu KK-l on 685, sarjaga viimasena liitunud KK Hitol 344 fänni. Tabeli lõpust leiab TTÜ (238), kõige vähem fänne on Tallinna Kalevil (135).

Fännilehe asemel on personaalne ehk isiku leht Valga korvpalliklubil (192 sõpra), mille võiks konventeerida fännileheks, adminn saab seda teha siit.

Facebooki lühendatud URLe ei kasuta KK Hito ja Tallinna Kalev, neid saab administraator lihtsalt muuta facebook.com/username aadressilt.

YouTube

Oma YouTube kanalid on olemas:

BC Kalev Cramo (YouTube.com/BCKalevCramoTV) – 197 tellijat / 2 742 600 vaatamist.

Soovitused:

  • videod sorteerida playlistidesse
  • tellijad tuua esiletoodud lehele

TÜ / Rock (YouTube.com/TYkorvpall) – 46 tellijat / 43 100 vaatamist.

Soovitused:

  • videod sorteerida playlistidesse
  • esiletoodud video automaatselt mängima
  • tellijad tuua esiletoodud lehele

KK Pärnu (YouTube.com/korvpalliklubiParnu) – 18 tellijat / 20 600 video vaatamist.

Soovitused:

  • lisada korvpalliklubi info ja Facebooki link
  • videod sorteerida playlistidesse
  • esiletoodud video automaatselt mängima

TTÜ KK (URL võtmata) – 1 tellija / 533 vaatamist

Soovitused:

  • võtta lühike URL,
  • brändida ära YouTube leht (taustapilt, avatar),
  • lisada korvpalliklubi info ja Facebooki link,
  • videod sorteerida playlistidesse,
  • lisada teisi YouTube videosi TTÜ mängudest oma playlistidesse,
  • esiletoodud video automaatselt mängima.

TYCO Rapla (YouTube.com/RaplaPMO) – 0 tellijat – 1 190 vaatamist

Soovitused:

  • YouTubes URLi muuta ei saa – võiks teha uue konto: YouTube.com/KKRapla,
  • playlistidesse lisada Rapla senised etteasteid,
  • brändida ära YouTube leht (taustapilt, avatar),
  • lisada korvpalliklubi info ja Facebooki link,
  • esiletoodud video automaatselt mängima.

Valga KK (kodulehel olev videoaken viib YouTube aadressile YouTube.com/ValgaKorvpallikool1, kus vaid 2 videot, mõni video rohkem on YouTube.com/ValgaKorvpallikool kontol, kus viimane 2 aasta vanune) – 0 tellijat / 73 vaatamist.

Soovitused

  • võiks mõelda uue konto loomisele, lihtsam URL: YouTube.com/ValgaKK,
  • brändida ära YouTube leht (taustapilt, avatar),
  • lisada korvpalliklubi info ja Facebooki link,
  • teistel kontodel olevad Valga videod sorteerida oma playlistidesse,
  • esiletoodud video automaatselt mängima.

Tarvas / Hito / Kalev

Tihti on fännid need, kes meeskonna videosi teevad ja oma kontole laevad. Näiteks keegi Ivo Hunt on Rakvere Tarvase tegemisi oma YouTube kontol kajastanud. Samas on viimane video sellel Kriisa sireenilööja (34 000 vaatamist).

Kindlasti võiks suurima Facebooki fännide arvuga G4S meistriliiga meeskonnal olla ka oma YouTube kanal.

KK Hito seniseid tegemisi esiliigas leiab SekundomerSport kanalist, kus ka teisi videosi jäähokist lestaujumiseni. Meistriliiga hooajaks võiks korvpallile teha oma kanali, näiteks YouTube.com/KKHito.

Korvpalliklubil Tallinna Kalev puudub samuti oma YouTube konto, kiire otsinguga võib leida vaid tantsutüdrukud.

Sotsiaalmeedia kodulehel

Kuigi Facebooki kasutavad kõik klubid, on on pea pooltel selle link kodulehe esilehelt puudu. Ametlikule sotsiaalmeedia kanalile annab palju “ametlikkust” juurde kui see on kodulehe esilehel välja toodud.

Ka YouTube lingid tasub kodulehtedel eraldi välja tuua. Hetkel on videoaknad välja toonud vaid BC Kalev Cramo, TÜ/Rock ja teatud mõttes Valga.

Näiteks kuidas teada, mis on Vabariigi Presidendi ametlik YouTube konto? Link on president.ee esilehel:

5 soovitust meistriliiga klubidele

1) Võtke mängud videosse.

Alanud meistriliiga hooajal ei või kunagi teada, millal järgmine “Škele” rõngasse lendab. Kui see kohe videos ei ole, siis hiljem seda ei usuta.

Ülesvõtteks ei ole vaja ei ole vaja Rahvusringhäälingut kohale tellida, tihti piisab lihtsatest käsikaameratest. Või võtta mõne kanali salvestus, näiteks Škele (ERR) või McLeodi (TTV) videod on võetud ülekannetest.

Kui omal vahendeid ei ole võib fännidele võistluse teha –  a’la 10 hooaja parimat hetke videosse saanud fännid saavad meeskonna allkirjadega särgid ja järgmise hooaja tasuta.

2) Mängu lõpp on tähtis

Mängu videot täispikkuses viitsivad analüüsida vaid tõsised fännid ja vastasvõistkonnad, tavalist tugitoolifänni huvitavad vaid põnevad hetked ja mängu lõpud. Kui viimased veel lõpusekunditel lahendused leiavad, siis on fännide kui online meedia huvi väga suur.

Kui tervet rehkendust ei jõua, siis tasub videosse võtta vaid mängu viimased 2-3 minutit. Pealegi on seda väga lihtne kohe üles laadida ning tõenäosus, et online meedia seda uudise juurde lingib, on väga suur.

Kuna fännid ja meedia kaua ei kannata, siis kõige olulisem on…

3) KIIRUS

Miks on BC Kalev Cramo YouTube kontol oleval Škele viskel peaegu 2 miljonit vaatamist rohkem kui Rahvusringhäälingu omal? Sest see laeti YouTube üles tund aega varem!

Ka McLeodi viimase sekundi hull sai mõni hetk hiljem üles, mistõttu oli kohe see lingitud ka online-meediasse. Postimees, Õhtuleht ja Delfi tõi kokku üle 13 700 vaatamise.

4) Mängijate videod

Iga mängija võiks olla huvitatud, et tema paremad hetked on videos. Seda võib minna vaja enne järgmisi palgaläbirääkimisi, eriti kui plaanitakse Eestist välja minna.

Parim võimalus oma mixtape kokku panna on see lõigata ametlikest mängudest. Oma YouTube kanal koos lihtsa videomixiga on näiteks Illimaril: YouTube.com/IllimarPilk

5) Ühendage oma kanalid

Kui kodulehel on YouTube ja Facebooki lingid, siis omavahel võiks olla ühendatud ka Facebook ja YouTube ning vastupidi.

Lisaks võiks omavahel olla ühendatud ka YouTube kanalid, seda isegi viisil, et BC Kalev Cramo YouTube toob teiste kanalitena esilele nii TÜ/Rocki kui kõik teised ja vastupidi. Alustuseks võiksid klubid lisada Eesti korvpalliliidu YouTube kanali ning korvpalliliit võiks vastata samaga.

Näiteks Sprite 3×3 tänavakorvpalli YouTube kanalis on “kenamad” G4S meistriliiga klubide kontod välja toodud, kui ka teistel klubidel asjad korda saavad, lisatakse ka need:

Kokkuvõte

Korvpalli ning ka teise spordialade põnevad thrillerid ei anna teksti ja pildiga sellist emotsiooni, mida võimaldab lühike videoklipp.

Video puhul on hea seda (oma kontol) omada, sest tuhanded (ja miljonid;) vaatamised meeldivad nii sponsoritele kui aitavad kaasa publiku saali meelitamisele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian