Red Bull Stratos – inimajaloo rekordhüpe

Homme ületab inimene langevarjuhüppel esimest korda helikiiruse ning purustab veel 3 rekordit, kui Red Bull Stratos kampaania lõppvaatus viib Felix Baumgartneri 37.- km kõrgusele, kus enne langevarju avamist ootab ees ca 5 minutiline vabalend.

httpv://www.youtube.com/watch?v=VCqnQq86fkY

Varasemad katsed 52 aastat tagasi kolonel Joe Kittingeri 32-kilomeetri kõrguselt sooritatud hüpet korrata ei ole õnnestunud, kuid Baumartneri 25. juulil 29km kõrguselt sooritatud testhüpe näitab, et seekord on kõik päevakorras. Samas on tänaseks planeeritud inimajaloo rekordhüpe ilmastikuolude tõttu homseks edasi lükatud.

Videoturunduslikult on huvitav, et:

  • tegemist on RedBulli tõenäoliselt läbi aegade kõige kallima kampaaniaga, mille planeerimist alustati juba 2005. aastal.
  • erinevalt paljudest teistest RedBulli üritustest ei ole massidel võimalik üritusele kohapeal kaasa elada, mistõttu on oluline selle kajastus otseülekandes. Ka internetis – YouTube.com/RedBull on nii valmis kui saab.
  • rohkem kui 35 kaamerat kasutatakse kogu ettevõtmise jäädvustamiseks.

Viktoriiniküsimus – mitu maailma TOP10 videost kannab RedBulli brändingut?

httpv://www.youtube.com/watch?v=qqhlfz9GQPE

Sellest, et Red Bull on bränditud videote meisterklassist, sai kirjutatud juba üle aasta tagasi – hea on näha, et joont jälgitakse.

Lisaks – mida sisukam ja erakordsem on sündmus seda rohkem on ka brändingut “lubatud”, mistõttu homne ettevõtmine on kindlasti üks suurimaid bränditud meediasündmuseid maailmas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian