Videoanalüüs: Armands Škele imekorv

Eilses BC Kalev Cramo vs Rakvere Tarvas KMLi esimeses finaalmängus Armands Škele “kümnendi korvi”  nägid paljud televaatajad ETV2st otsepildis:

httpv://www.youtube.com/watch?v=8K54DPF6asw

Tund aega hiljem oli see ka ERR uudistekanalis ning koheselt laetud ka mitmete korvpallifännide YouTube kontodele, teiste seas BC Kalev/Cramo YouTube kontole.

Videoturunduslikult ei ole aga küsimus, kas jalg oli joonel või mitte, vaid kuidas uudist massidele edastatakse. Oodata, et Läti meedia video mingil viisil ERR spordiuudistest lingiks, on ülimalt optimistlik.

Rahvusringhäälingu YouTube kontole jõudis video vaid tunnike hiljem, mis ei olegi halb tulemus, võrreldes näiteks Laulupeoga, kus mõni video laeti üles nädal(aid) hiljem.

Samas, tunnike varem Kalev/CramoTV kontole üleslaetud video on lingitud ka Läti meediasse, mistõttu on sellel esimese 12 tunniga 5000 vaatamist rohkem kui Rahvusringhäälingu omal.

Kokkuvõte:

1) Internetis võib (uudis)video saada rohkem tähelepanu, kui ETV2 telepilt või ERRi uudis (ERR video + Kalev Cramo TV kontol olev video on mai alguseks saanud kokku üle 3 miljoni vaatamise, Korvpalliliit hindab koguvaatamiste arvu üle 10 miljoni).

2) Uudise põhiväärtuseks on selle edastamise kiirus – videohuvilised korvpallifännid ei taha rikkuda autoriõiguseid, kuid veel vähem viitsivad nad kaua oodata, et lemmikhetki internetis kordusena vaadata (ja sõpradega jagada).

Kui ametlik online-meedia oleks esimene, kes normaalses kvaliteedis video üles laeks, siis fännid ei viitsiks sama asja korrata. Vähemalt ei oleks sellel erilist mõtet.

3) Eesti online meedia võiks jagada videot embed-koodiga, mitte välise lingina, näiteks lätlastel on videot võimalik näha otse uudise aknas.

Õhtuleht / Postimees

NB: DELFI on korrektselt linkinud.

Kasjauns.lv (Läti):

Eesti online meedia teeb esimesi edusamme videouudiste edastamisel, näiteks PostimeesOnline YouTube konto on 3 kuuga saanud kokku üle 200 000 videovaatamise. Samal ajal on lahendamata nii bränding kui tegemata ka kõige lihtsam linkimine ja optimeerimine.

Mitmetes Euroopa ja USA meediaettevõtetes juba töötavad videouudiste vastutavad isikud, isegi naisteajakirjad loovad eraldi videokanaleid, huvitav, millal Eesti meedia selle sammu astub…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga