YouTube uus kujundus: Cosmic Panda

Sel nädalal teatasid maailma suurimad sotsiaalvõrgustikud suurtest uudistest online videomaailmas – lanseeritava Google Plusi üks peamiseid väljundeid on Hangout ehk (grupi)videokõned ning ka Facebooki planeeritavast videochatist on palju juttu. YouTube teatas aga eile uuest kujundusest ehk võimalusest videosid uuel moel vaadata ning eelkõige oma videokanalit oluliselt muuta.

YouTube uue kujunduse nimeks on Cosmic Panda, seda saavad kõik, kel YouTubes konto lihtsalt proovida lülitades uue kujunduse sisse aadressilt: http://www.youtube.com/cosmicpanda (NB: ärge muretsege – saate selle iga kell tagasi vanale versioonile lülitada).

Loomulik, et esmased muljed uuest kujundusest on veidi harjumatud, sest kuigi üldpilt võib kujunduslikult olla isegi parem, on mõned olulised tegurid, miks ma soovitan hetkel veel vana kujunduse juurde jääda.

Cosmic Panda peamised muutused

Pärast uue kujunduse sisselülitamist muutub YouTube esileht sinu kui kasutaja jaoks üsna vähe, kõik senised atribuudid jäävad enam-vähem samale kohale, kuid üldjoontes on uuem, veidi rohkem varjudega mängitud kujundus isegi veidi parem kui traditsiooniline YouTube esileht.

Peamised muutused toimuvad:

a) Sinu YouTube kanalis,võrdle alljärgnevalt videoturundus.ee konto näidised – allolev on “vana” ehk standardkonto (koos taustapildiga):

Cosmic Panda konto koos taustapildiga:

Oma kanal on sul (hetkel) võimalik sättida 4 erineva template alla: Creator, Blogger, Network või Everything. Oleneb küll kanali kasutusest, kuid videoturunduslikult soovitaksin kasutada kas Creatorit või Everything’i.

b) Videoplayer: YouTube uus, tumedama kujundusega videoplayer, leiti juba mõni aeg tagasi, kuid siis ei osatud arvata, kas ja kuidas see avaldatakse. Igal juhul on see uudne ja lahe lahendus.

Kui plaanid hakata uut kujundust kasutama, siis esmane soovitus on sul teha oma videole playlistid. Või need korda teha!

Miks peaksid täna jääma veel vana/senise kujunduse juurde?

Sinu konto YouTubes on sinu veebileht YouTubes. Selles postituses ma enam ei räägi, miks su veebilehe aadress võiks olla youtube.com/SinuVeebileht mitte youtube.com/SinuHüüdnimiJaSuvalineNumber (näide – näite omanikule annan tasuta ära: youtube.com/kaalustalla), vaid sellest, et sinu YouTube konto vaataja on tulnud sellele videot vaatama. Anna talle see võimalus!

Videoturunduslikult on tähtis, et sa saaksid oma konto (loe: veebilehe) külastajale pakkuda esmalt seda informatsiooni, mida sina oluliseks pead, mitte seda mis võimalik on. “Vana kujunduse” juures on üheks olulisemaks võimaluseks “Featured video” ja “Autoplay” ning brandingu võimalus transparent backgroundiga, Cosmic Pandas kahjuks need võimalused (seni veel) puuduvad.

Igal juhul väärib YouTube uus kujundusvõimalus proovimist, saad seda teha siit. Anna kommentaarides teada kuidas tundub.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian