YouTube turundusest Sky Plus hommikuprogrammis

Soovitus: kuula 1,5x kiirendusega.

Rääkisin täna Kristjan Hirmo ja Maris Järvaga Sky Plus hommikuprogrammis YouTube’ist. Võtsime ette YouTube sotsiaalmeedia turunduses seeria teemad, et YouTube on ikkagi sotsiaalmeediakanal ja vaatasime üle mis vahe on juutuuberitel ja ettevõtetel, kes kasutavad YouTube ühe oma turunduskanalina. Andsin ka kolm soovitust, miks keegi ei peaks mõtlema juutuberi karjäärist ning kolm soovitust, miks paljud seda siiski võiksid proovida

Ära hakka juutuuberiks, sest…

  1. Tõenäosus, et sa õnnestud, on väga väike. Oluliselt suurem tõenäosus on samasuure panusega õnnestuda paljudel teistel elualadel. Kui start-upi maailmas öeldakse, et umbes iga 20. saab väikseks äriks ja tasub end ära ning iga 100. on edukas, siis juutuuberites kehtib sama heal juhul iga 200. ja 1000. kohta.
  2. Riskid on suured. Kui YouTube on sinu ainus kanal ja sa sellega isegi natuke õnnestud, siis ei saa välistada, et mingil põhjusel läheb su kanal kunagi kinni või YouTube algoritm otsustab sinu videosid enam mitte näidata. 
  3. See on täiskohaga töö. Selleks, et YouTubes olla juutuuberina edukas tuleb sellesse panustada suurema osa kogu ärkveloleku ajast. Ja ka see ei garanteeri, et õnnestud. 

Hakka juutuuberiks, sest…

  1. Vähendad oma esinemishirmu. Kaamera ees esinemine aitab üle saada inimeste kõige suuremast hirmust, milleks on avalik esinemine. Mida kõrgemal positsioonil sa tulevikus töötad, seda rohkem pead tõenäoliselt teiste ees esinema.
  2. Õpid videotööd. Oskus videosid filmida ja monteerida on väga vajalik oskus. Võimalik, et sinu tuleviku töö ongi videomaailmaga seotud. Või vähemalt tead, kuidas asi käib. 
  3. Mitmetes valdkondades saab YouTube kasutada oluliselt rohkem ja paremini. Näiteks kinnisvaramaaklerid võiksid kasutada YouTube ja miks mitte ka reisikonsultandid. Aga seda mitte traditsioonilises mõttes, sest kinnisvaraobjektist tehtud video puhul ei ole absuluutselt oluline, kas see saab 10 või 10 000 vaatamist, kui objekt saab müüdud. 

Saates mainitud Andrei Zevakini kohta oskab SocialBlade ennustada väga laia reklaamide pealt saadava tasuvahemiku ehk 67 kuni 1100 eurot kuus. Siiski peaksid kõik teadma, et YouTube reklaamide pealt saadav tasu moodustab üldjuhul väikese osa kogutasust. Oluliselt suuremaid summasid võib saada sponsordiilidelt ja affiliate marketingist ehk klikitavatest soovitustest.

Peale saate lõppu viskasime kiire pilgu Raadio Sky Plus YouTube kanalile, kus ilmselt saaks natukene paremini tekstide ja linkidega toimetada, et külastajad sealt Sky Plus veebilehele edasi liiguks.

PS: eile käisid mõned sõbrad külas, kes tõid hiliseks sünnipäevakingiks humoorika särgi, millel tänan kõiki oma kanali 274 tellijat. Panin selle selga ja sain Hirmolt kohe saate alguses küsimuse. Samas, MrBeast tänas juba oma esimest seitset kanali tellijat. Uue särgi teen, kui number on sama, mis selle aasta Võhandu maratoni koht ehk 1000

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian