Kuidas lisada YouTube kanaliga liitumisvõimalus oma kodulehele?

Ettevõtted, kes kasutavad Facebooki, lisavad selle lingi ka oma kodulehele. Lühidalt on selleks 2 võimalust:

  1. passiivne, kus veebilehele lisatakse Facebooki ikoon ning sellega loodetakse, et külastaja klikib ikoonile, tutvub fännilehega ja lõpuks ehk klikib “like/meeldib” nupule ja hakkab fänniks,
  2. aktiivne, kus veebilehele on embed-koodiga lisatud Facebooki like-box ja külastaja saab juba kodulehel olles ühe klikiga asuda ettevõtte fänniks.

Näiteks: Vabariigi Presidendi kodulehel on kasutatud passiivset võimalust – ehk välja toodud kasutavate sotsiaalmeediakanalite ikoonid (Facebook / Twitter / YouTube)

Facebooki like-box kasutamisest leiab näite siitsamast VideoTurunduse veebilehe paremalt servast.

YouTube on sotsiaalmeediakanal, millel on samamoodi võimalus kutsuda kodulehe külastaja kanaliga liituma. Lühidalt on viise 3:

  1. passiivne, a’la president.ee ehk kodulehel on lihtsalt YouTube logo
  2. link kanali tellimislehele (loe lähemalt tellimislehe URList ja ikoonidest).
  3. aktiivne ehk lisa kodulehele YouTube tellimislehe nupp.

YouTube Subscribe Button

Eile teatas YouTube uue lahendusega tellimisnupu lansseerimisest. Kujunduslikult on võimalik lisada nupp koos väikepildiga või soovi korral musta taustaga – vaata lähemalt Google Developers keskkonnast:

Lihtsam viis on allolev kood oma kodulehele kopeerida:

<script src=”https://apis.google.com/js/plusone.js”></script>
<div data-channel=”Sinu YouTube kanali nimi“>
</div>

Kokkuvõte

Kui sa toodad videosisu, siis sinu YouTube kanali tellijad on samatähtsad kui Facebooki fännid. SocialBakersi andmetel on vaid üksikutel Eesti ettevõtetel/organisatsioonidel üle 10 000 tellija, enamus jääb kümne- või sajakonna fänni piiresse.

Samas, kui sotsiaalmeediakanalites ollakse tagasihoidlikumad ehk Facebookis sõna ei võeta ja YouTube videosisu ei laeta, siis võib ka kanalite kodulehel eksponeerimisega olla tagasihoidlikum ehk passiivsem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian