YouTube statistika kõige tähtsam number

Miljon klikkiIgaüks, kes video YouTube üles on laadinud, soovib, et see saaks palju tähelepanu. Kui video on avalik, siis Eesti mõistes on 5-kohaline vaatajate number juba korralik, 6-kohaline oluliselt harvem nähtus ning vaid mõned üksikud klipid jõuavad miljoni vaatamiseni.

Kontol olevate videote vaatamise koguarv on üle miljoni juba kümnekonnal Eesti päritolu YouTube kontol, kuid tähtsam kui vaatamiste number on vaatamiste aeg (watch time). Näiteks kui minutipikkusel videol on enamus vaatamisi vaid mõni sekund, siis seda ei pea tähtsaks ka Google/YouTube ning erilist kasu pole ka video omanikule.

Fännid on kõige tähtsamad

SocialBakersTähtsamaks kui videote vaatamiste arv või vaadatud aeg, on YouTube kanali tellijate ehk fännide arv. Mida rohkem on kanalil tellijaid, seda automaagilisemalt loksuvad paika ka kõik ülejäänud statistilised numbrid. Ka SocialBakersi statistika järgi võib näha, et suurema fännibaasiga YouTube kontodel on rohkem vaatamisi.

Kõige lihtsam on teha võrdlus Facebooki fännilehega – pikas perspektiivis on alati parem omada 10 000 fänniga lehte, mille (iga)postitus jõuab 1000 liikmeni, kui 100 fänniga kontot, mille üks postitus võib erakorras minna viraalseks ja saada 100 000 vaataja tähelepanu.

Kuidas saada fänne?

Esimene, kõige tähtsam, numero uno reegel on hea sisu. Kui videod vaatajale huvi ei paku, siis tõenäosus, et ta kanali tellib, on olematu. Facebooki laadsed “hakka-fänniks-loosime-välja-IPadi”-lahendused, YouTubes ei toimi.

Teisalt, kui soovid oma kanalile tellijaid, siis ütle seda – lisa video lõppu üleskutse (otse subscribe lehele jne). Pea kõik FB kampaaniad kutsuvad üles fänniks astuma (kuigi see, et see kohustuslik on, ei ole kõige parem lahendus), sama peaks tegema ka YouTubes.

Kolmandaks – anna võimalus kanaliga liituda otse kodulehelt / blogist jne.

Neljandaks – ristmeedia. Ühenda oma sotsiaalmeedia kanalid, kutsu YouTube fännid FB lehele ja vastupidi.

Viiendaks – mõtle kuidas oma top fänne motiveerida või tuntud YouTube tegelasi selleks ära kasutada. Näiteks kui mõni IT või mängudega tegelev ettevõte kasutaks ära (väikese tasu eest loomulikult) Eesti suurima fännibaasiga (22 758 tellijat) HD Tanelit, kes oma videos kutsuks üles mõne teise kanaliga liituma, siis oleks see väga lihtne viis YouTube tellijate arvu suurendamiseks. Loomulikult on ka sel puhul reegel nr.1 ehk sihtgruppi huvitav hea sisu ka oma kanalis kõige tähtsam.

Kokkuvõte

YouTube fännidKui sa just ei plaani vaid ühte videot oma ettevõttest/tegemistest teha, siis YouTube statistilistest numbritest on kõige tähtsamaks numbriks kanali tellijate arv. 5-kohalise tellijate numbrini on Eestis jõudnud vähem kui 10 kontot.

Küll ükskord tuleb aega, mil … sest tähtsamaks kui miljon klikki, kallimaks kui vaatamised, tuleb fänne tunnistada. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian