YouTube staaride uued väljakutsed

Kaks nädalat tagasi lubas maailma populaarseim YouTube staar, et soovides võidelda YouTube algoritmi muutuste vastu, mis on oluliselt vähendanud tema videote vaatamisi, kustutab ta oma kanali kui see saab 50 miljonit tellijat.

Video sai kiirelt üle 20 miljoni vaatamise ning kiiremas tempos kui varem sai kanal mõned päevad tagasi 50 miljonit tellijat täis. Loomulikult oli tegemist naljaga ehk staar kustutas küll oma ühe teise kanali, kuid teema jäi videomaailmas õhku.

Video vaatamiste langus?

Staarid kurdavad, et YouTube algoritmi muutus, on oluliselt muutnud related ehk soovitatud videote väljapanekut, on peamiseks põhjuseks, miks nende videote vaatamised langevad.

Põhjuseks on mitmeid teooriaid, kuid üks vettpidavamaid on “Game Theory” poolt:

httpv://www.youtube.com/watch?v=tyHaMVRgBV0

Mõtted videost:

  1. YouTube soovib pakkuda üha värskemat sisu, seega pildil püsimiseks peab uue video tegema iga päev!
  2. Sagedasem sisuloome vähendab kvaliteeti, välja arvatud YouTube trügivatel suurtel korporatsioonidel, kel on oluliselt suurem videovõimekus. Asjalikku sisu tootvatel kanalitel (CGP Grey, V-Sauce, Veritasum jt), kellel suurem osa video loomisest kulub teema uurimiseks, saab olema üha raskem pildil püsida.
  3. Watch time on endiselt oluline, kuid mitte enam protsendi mõttes, vaid YouTube loeb vaatamise minuteid. Seega, pikematel videotel on eelised – vaadates 50% ehk 10 minutit 20-minutilisest videost on kanali ja YouTube jaoks parem kui 100% 3-minutilisest klipist.
  4. Tuleb ära harjuda, et YouTube ajas muutub. Erinevatel hinnangutel isegi kuni 33% aastas. Muutub nii kvaliteet, otsingusüsteem, kujundus jne. Soovitused, mis täna kehtivad ei pruugi olla samad enam mõne kuu pärast.

Kokkuvõttes on Game Theory toonud statistiliste andmete põhjal välja mitmed olulised mõtted, mida peaksid teadma kõik, kes YouTube turunduskanalina kasutavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian