See ei ole YouTube Shorts

YouTube lühivideo ehk YouTube Shorts on kuni 60 sekundi pikkune vertikaalse video formaat. Selliseid lühiklippe on lihtne teha oma pikematest klippidest, kuna Shortsi üks peamisi eesmärke on suunata vaatajad pikemate videote juurde. 

Tasub teada, et nii Facebooki kui Instagrammi Reelside pikkus võib olla kuni 90 sekundit, kuid YouTube ei ole 60 sekundist pikemaid vertikaalseid videosi mõtet üles laadida. Hoides oma Reelsid alla minuti, saad neid mitmel platvormil korraga kasutada.

Kuidas saab valida YouTube Shorts’i thumbnaili?

YouTube lühiklippidele saab väikepiltite valida vaid juhul, kui video laadida üles telefonist, YouTube rakenduse kaudu. Sel juhul tekib peale video üleslaadimist, kuid enne avalikustamist, video ülesnurka pliiatsi ikoon, millel klikkides saad valida ühe videokaadri klipile thumbnailiks.

YouTube Shorts thumbnail

Kui laed video üles arvutist, siis väikepildi valikut ja üleslaadimise võimalust Shorts’i jaoks seni ei ole.

Kui lühiklipp on seotud mõne pikema videoga, siis peale video üleslaadimist tasub seda võimalust kasutada. Seotud video linkimise võimalus tekkis alles 2023. augustis, seetõttu tasub üle vaadata ka oma varasemad lühivideod.

YouTube Shorts thumbnail

Shortsi puhul ei pea väga palju keskenduma video kirjeldusele, kuna see ei ole mobiilist ega arvutist lihtsalt leitav ehk reaalselt seda keegi ei vaata ega loe. 

Samas on kasulik luua subtiitrid, kuna need aitavad vaatajal ja YouTube’il videost paremini aru saada. Lisaks saab loodud subtiitreid kiirelt ja lihtsalt tõlkida teistesse keeltesse.

Sarnaselt pikemate videotega tasub lühiklipid lisada eraldi esitlulusloendisse ja need oma kanali esilehele välja tuua. Siiski, ei peaks lühivideote playlist kanali esilehel olema esimeste seas. 

Üks YouTube Shortsi peamisi eesmärke on meelitada tähelepanu pikematele videotele, mida tasub kindlasti ära kasutada, sest YouTube toetab seda formaati endiselt ning tehniliselt pole lühiformaadis klippide tegemine keeruline.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian