YouTube salajane algoritm

Christos Goodrow, YouTube head of engineering räägib allolevas videos YouTube miljonirealisest koodist, mis reastab otsingutulemuste vastuseid ning kuidas see on aastate jooksul muutunud.

Sarnaselt Google otsingumootoriga soovib ka YouTube anda kõige relevantsema vaste vaataja otsingule, mis ei tähenda, et esimeseks vasteks on videod, millel on kõige rohkem vaatamisi. Palju olulisemaks teguriks on täna video vaatamise aeg, mis näitab, et vaatajatel on olnud reaalne huvi seda videot lõpuni vaadata.

Oma YouTube videotele klikkide ostmine on seetõttu üks mõttetumaid rahakulutamisi.

YouTube video ränking

Minu hinnangul sõltub YouTube video tähtsus ehk selle ränking mõne kindla otsingufraasi puhul peamiselt järgnevatest teguritest:

1) Video tehniline SEO ehk pealkiri, kirjeldus, märksõnad. Näiteks kui video nimi on “Kuidas teha lipsusõlme?” ja keegi selleteemalist videot otsib, siis kindlasti peaks see olema nii pealkirjas kui kirjelduses mainitud.

2) Video vaatamise aeg. Kui sinu videole on palju klikitud, kuid seda on vaadatud vaid mõni sekund, siis suur video vaatamiste näitab, et vaatajal ei ole olnud huvi seda vaadata. Samas – kui enamus vaatajaid on vaadanud video lõpuni või suurt osa sellest, siis see annab palju juurde ka video ränkingule.

3) Video sotsiaalsus – kui palju on seda jagatud, kommenteeritud, liketud, teistesse veebilehtedesse embed koodi abil lisatud jne. Lisaks on tähtis, et videole antud kommentaaridele on kiirelt vastatud.

4) Kanali tähtsus ja videote regulaarsus. Kanalil, millel on vaid üks populaarne video ei ole YouTube jaoks niivõrd tähtis, kui kanal, millel on palju tellijaid ning videosi.

5) Video vaatamiste arv. Kindlasti on ja jääb ka vaatamiste arv YouTube jaoks tähtsaks, kuid paljuski on see seotud eelnevate punktidega.

6) Video kvaliteet. Üha tähtsamaks saavad videod, mis on üles laetud HD kvaliteedis. Kuna ka telefonid salvestavad HD formaadis videopilti, siis miks ei peaks sellist võimalust kasutama?

7) Subtiitrite lisamine võimaldab vaatajatel sellest paremini aru saada ja annab ka YouTubele parema ülevaate video sisust.

Kokkuvõte

Online videote puhul on ja jääb kõige tähtsamaks selle sisu. Hea sisuga videole on palju lihtsam leida vaatajaid ning tehniline SEO ei ole samuti keeruline. Regulaarne sisuloome ja kanali tellijate arvu suurendamine on aga pikemaajalisem ettevõtmine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian