YouTube reklaamiturg on nüüd avatud Eesti ettevõtetele

YouTube teatas eile, et Eesti ja teiste Balti riikide turud on nüüdsest kohalikele reklaamitegijatele avatud. Mida see tähendab?

YouTube.ee

Esiteks seda, et AdWordsi kasutajatel on nüüd võimalus seadistada oma reklaame vaid Eesti vaatajatele. Kuna YouTube on Google.ee järel Eestis teisalt vaadatud lehekülg (aeg-ajalt on Facebook siiski populaarsem), siis reklaamitegijatele peaks see olema parem koht, kui DELFI või Postimehe bännerid.

YouTube-Eestis

Teisalt YouTube huvilistele seda, et YouTube.ee võimaldab nüüd näha, millised filmi, spordi, muusika jt videod on Eestis populaarsed.

Kokkuvõttes on Eesti 1,3 miljoni elanikuga turg teinud suure sammu online reklaamimaailmas. Küsimus on selles, kui kavalalt ja oskuslikult seda osatakse ära kasutada.

AdWordsi ehk Google reklaamidega võib saada korraliku tähelepanu, samas on võimalus, et investeeritud raha põleb suure leegiga. Üheks lihtsaimaks ja soodsaimaks võimaluseks on teha reklaami oma videote peal. Tehniliselt tähendab see video tootmist ja sellel reklaamide kasutamist, mis viivad vaataja otse reklaamitava toote või teenuse lehele. Reklaame saab näidata ka olemasolevate videote peal. Klikkimise mõttes on reklaam parem, kui video kirjelduses asuv link.

Tänan sõpra Kristjan Kolbret, Vamp Digitalist tähelepaneku eest. Kui huvi YouTube videote peal reklaami teha, siis soovitan nende poole pöörduda, kuid kindlasti oskavad ka Teie tänased Google AdWordsi partnerid asjaga tegeleda. Testige ja üllatage neid selle küsimusega. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian