YouTube planeerib tasulisi teenuseid

Google plaan hakata pakkuma YouTube keskkonnas tasulisi teenuseid, mis AdAge artikli järgi tähendab uut peatükki online videomaailmas, jõudis ka Eesti meediasse – teemast võib lugeda tänasest EPLi digilehest:

YouTube planeerib väljavalitud sisutootjatel võimaldada vaatajatelt küsida tasu kuutasu põhiselt (1-5 USD kuu), otseülekannetest, videote varasematest näitamistest, koolitusprogrammmidest jne. Ühegi olemasoleva video vaatamise eest tasu ei hakata küsima, tegemist on populaarsetele sisutootjatele pakkumise faasis oleva mõttega, millega plaanitakse välja tulla selle aasta II kvartalis.

Kokkuvõttes tähendab see, et video sisu ja kvaliteet muutuvad veelgi olulisemaks, sest keegi ei soovi maksta video eest, mis teda ei huvita. Võimalik, et ka virelevad kaabeltelevisioonid planeerivad võimalust lisatuli allikana ära kasutada. Marginaalne paid-subscription võib kanali tellijale pakkuda ka võimalust videosi ilma reklaamideta näha.

Video tootjatele võib see olla selgemaks lisandväärtuseks kui video peal olevatest reklaamidest saadav tulu (mida YouTube’ga jagatakse sarnase 45-55 valemi järgi). Vaatajale ja tavakasutajale ei muutu aga midagi – see, et kanalitel on võimalus tasulisi teenuseid pakkuda, ei tähenda, et neid tellima peaks. kuid tootjatele tähendab see sisu põhjalikumat läbimõtlemist.

Lisaks video sisule muutub üha olulisemaks kanali tellijate ehk YouTube fännide arv. Vaata üle Eesti popimad YouTube kanalid ja mõtle, mida saaksid oma kanaliga teha.

Kommentaaridesse on oodatud ka muud mõtted ja tagasiside. Näiteks – kas oleksid nõus maksma ühe euro, et “Tujurikkuja” 2013/2014 klippe YouTubes päev varem vaadata?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian