YouTube Partner Programm nüüd ka Eestis

Eile andsid suuremad meediaväljaanded teada, et “Lõpuks ometi: YouTube’i Eesti kasutajad saavad hakata senisest palju lihtsamalt raha teenima” ehk YouTube Partner programm on nüüdsest avatud ka eestlastele.

Google Baltikumi pressiteade rõhub rahale ning on sõnastuses vähemalt selles osas vigane, mille järgi Partner Programmiga liitumine annab eelise saada osa tasuta Creator Playbookist, Creator Academy või YouTube Analyticsist, sest need on võimalikud ka ilma liitumiseta.

YouTube Partner Programmiga liitumine

Kontole sisse logides või juhtpaneelilt leiab lingi, mis alates eilsest kutsub üles kontot monetiseerima.

YouTube Partner

Juriidilise teksti lõpus tuleb kõikide tingimustega nõustuda, peale mida küsitakse reklaamivormingute kohta:

YouTube Partnr 2

Valikutes on video peal või enne videot olevate reklaamide lubamine.

YouTube Partner 3

Seejärel selgitatakse kuidas tuleb reklaamide seadistamine teha igal videol eraldi.

YouTube Partner 4

Video all olevast vahekaardist saab seadistada. Antud näitel eemaldasin kõik võimalused, sest ei soovi, et reklaamid nädalavahetuse Võhandu Maratoni videot segaksid.

Ning viimase ja kõige tähtsama tegevuse leiab KANAL -> TÄPSEM seadete alt: “Teenuse AdWords videotele konto linkimine”, sest ainus võimalus reklaamirahade liikumiseks on läbi seotud Google AdWordsi konto.

YouTube kontode 4 taset

YouTube Working Together lehelt leiab kontode 3 erinevat taset ja nende võimalused – kõik kanalid, kinnitatud kanalid ja Partner Programmiga liitunud kanalid, millel on viimase 90 päeva jooksul üle 70 000 tunni koguvaatamisi (mitte klikke).

Partner Programmi need osalejad, kes väga populaarsed ei ole, mahuvad kuskile kinnitatud kanalite ja staaride vahele ehk tinglikult võiks välja tuua 4 erinevat taset.

Liituda või mitte?

Enne YouTube Partner Programmiga liitumist peaksid selgeks mõtlema, kas sinu kanal on piisavalt populaarne, et sellega raha teenida või teed videosi selleks, et enda tooteid või teenuseid turundada. Vähesed suudavad mõlemat.

Kindlasti peaksid kanalile saama verified ehk kinnitatud staatuse, sest siis saad kanaliga siduda välise veebilehe, lisada valitud väikepildi, teha oma kanalist otseülekandeid jne. Kinnitamiseks vajad vaid mobiiltelefoni.

Partner Programmiga liitudes ole tähelepanek – kas tõesti soovid, et enne sinu videosi ja videote peal näidataks reklaame? Kui näed kurja vaeva, et toota oma tootele või teenusele lahe videoklipp ja konkurent saab mõne sendi eest enne sinu videot ja sinu video peal oleva reklaamiga potentsiaalse kliendi enda juurde, siis saad sellest pigem kahju.

Partner Programm siiski ei tähenda, et automaatselt hakkavad reklaamid jooksma, vaid saad neid ise määrata (millisel videol ja millised reklaamid), seega kui liitud, siis ole teadlik ja ära unusta oma AdWordsi kontot sellega linkimast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian