YouTube on maailmas nr.2 veebilehekülg

Internetiturundajatele on ammu teada fakt, et YouTube on Google järel maailmas nr.2 otsingumootor. Nüüd kui Facebook teatas, et on jõudnud miljardi lehevaatamise ning 870 miljoni unikaalse külastuseni kuus (Juuni 2011), on turundajatele oluline teada, et teisel kohal oleval YouTubel on vaid 80 miljonit unikaalset külastust vähem.

Kui Facebookis on tegevusi mitmeid: staatuse uuendamine, piltide ja videote üleslaadimine / jagamine, mängimine (Mafia Wars, Farmville jne), siis Youtubes käiakse peamiselt ühel eesmärgil – video vaatamiseks. Seega on vaataja profiil oluliselt kitsam ning väärtus seetõttu suurem.

Sarnaselt Facebookiga on ka YouTube sotsiaalmeedia keskkond, kus (video kujul) infot tuleks regulaarselt jagada ning ka selles eksivad paljud. Näiteks 3-aastat tagasi suure hurraaga avatud Vabariigi Presidendi YouTube kontol on täna (29.08.2011) viimaseks videoks endiselt 2010/2011 uusaastatervitus, mis üles laetud 2010. aasta viimasel päeval.

Loodame, et mõni tund tagasi uueks ametiperioodiks volituse saanud Toomas-Hendrik Ilves leiab online videotervituseks aega juba enne järgmist aastavahetust.

Facebook on küps kirjutas Kaupo Kalda täna OKIA.ee blogis, ehk hakkame ka Eestis jõudma normaalse protsendini internetikasutajatest, kellel on oma konto. Facebook on küps ka turundajate jaoks, sest kui mõni aeg tagasi olid kõik IT mehed kodulehe tegijad, siis täna on internetiturundajateks hakanud lisaks kunagistele kodulehtede tegijatele ka kipsipanijad ja remondilukksepad. Tõenäoliselt toimub ka sel turul lähiajal teatud puhastus.

YouTube turundus on Eestis veel lapsekingades, näiteks isegi mitmed suured ettevõtted, kes ka kõvasti telereklaamile panustavad, ei oma isegi (oma)nimelisest YouTube kanalit. Osaliselt on see kindlasti turundusagentuuride viga, kes sellist teenust ei paku või siis kliendi video abil hoopis omale kuulsust koguvad.

Online video:
1) on lihtne ja soodne,
2) ütleb rohkem kui tekst või pilt,
3) suurendab sinu leitavust internetis.

Klientidele, nii suurtele kui väiksematele ettevõtetele, on videoturunduse tegemine ehk oma toodete või teenuste tootmine ning internetis jagamine läinud soodsamaks kui kunagi varem. Küsi pakkumist ning toodame sulle efektiivse turundusvideo ning näitame ja räägime kuidas seda interneti videokeskkondades jagada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian