Kas oled märganud YouTube märguandekella?

YouTube on Kantar Emori andmetel Eesti populaarseim bränd, Elisa andmetel kulutatakse äppides kõige rohkem raha YouTube Premiumi peale. Sellegipoolest on Eestis väga palju valdkondi (sport, kultuur, turism jne), kus head videosisu on küllaga, kuid teadlikkus YouTube kasutamisest on pigem tagasihoidlik.

YouTube kanali tellimine

YouTube kanali tellimisega näidatakse huvi sellel juba oleva ja tulevase sisu osas. Kanali tellijate arv näitab üldist huvi ja kanali populaarsust. Üle tuhande tellijaga kanalid on täitnud ära ühe kriteeriumi, mis võimaldab kanali omanikul asuda YouTube Partner Programmi liikmeks. 

Loe seda lihtsat, kuid vähekasutatud võimalust, kuidas kanali tellijaid lingi abil juurde saada.

President YouTube

Märguandekell

Tellimise lingil klikkides tekib selle kõrvale kellakujuline nupp, millel klikkides saab valida, kas ja kuidas soovid edaspidi lisanduva sisu osas saada automaatteavitusi. Sedasi saab vaataja kõige kiiremini teada, kui kanalisse on uus video üles laetud. Näiteks ootan juba mitu kuud märguannet, et Vabariigi Presidendi kantselei uue video YouTube üles laeks.

YouTube märguandeid selgitab järgmine video. 

YouTube sisuloojad on väga huvitatud, et loodud sisu võimalikult kiirelt ja paljudele jõuaks, kuna YouTube Partner Programmi teiseks tingimuseks on viimase aasta jooksul 4000 vaatamistunni kogumine. Kes on selleni jõudnud, saab lisada kanaliga tasulise liitumise võimaluse.  

YouTube kanaliga liitumine

YouTube kanaliga liitumine on tasuline teenus, mida oma saavad pakkuda ainult YouTube Partner Programmi liikmed. Näiteks 342 tuhande kanali tellijaga Eesti juutuuber Artur Rehi ja mõned teised pakuvad sellist võimalust. Populaarsetel sisuloojatel, kes YouTube Partner Programmi tingimustele vastavad, tasub selle võimaluse peale mõelda.

Paraku paljud Eesti ettevõtted ja organisatsioonid kasutavad YouTube siiani peamiselt tele- või sotsiaalmeediareklaamide videoarhiivina ehk jätavad mitmed oma sõnumi levitamise võimalused külastatavuselt maailma #2 veebilehel kasutamata. Alustama peaks sisust, mis paneb vaatajaid kanalist huvituma ehk seda tellima.

etEstonian