ReelSEO ekspertide hinnangul muutub YouTube 33% aastas – lisanduvad erinevad võimalused, näiteks otseülekanded, 360 kraadi videod, kuid muutuvad ka tehnilised detailid – URLi valik, välistele veebilehtedele linkimine jne.

Platvormi viimaseks uuenduseks on YouTube lõpuekraan, mille abil saad call to actioni abil vaatajat kauem teemas hoida.

YouTube End Screen

lopuekraan

YouTubes saab juba 2008. aastast kasutada märkuseid ehk ülekatteid (Annotations), millega saab peale üleslaadimist lisada videole linke või tekste. Lingilt võib edasi liikuda teiste videote peale või ka kontole kinnitatud veebilehe puhul YouTubest välja.

Paraku ei töötanud märkused mobiilsetel ekraanidel, millelt täna vaadatakse üle 50% videotest. 2015. märtsis tuli YouTube seetõttu välja kaartidega (YouTube Cards). Sedasi sai videole lisada linke, mis toimisid ka mobiilsetelt ekraanidel.

Eile andis YouTube teada järjekordsest uuendusest – End Screen ehk video lõpuekraan, mis oma olemuselt on sarnane YouTube kaartidega, kuid võimaldab paremini määrata, millises video osas linke näidatakse ning annab selleks valida lausa 26 erineva malli vahel.

lopuekraani-mallid

Lõpuekraani saab näidata video viimase 20 sekundi jooksul ning üks linkidest peab olema kas mõnele teisele videole või esitlusloendile. Video lõppu saad lisada kuni 4 linki.

Hoia vaatajat tegevuses!

YouTube soovib, et video vaataja jääks peale video lõppu keskkonda edasi. Ka video autor soovib, et külaline peale video jälgimist:

  1. vaataks tema kanalilt veel mõnda videot,
  2. telliks kanali, et näha sellesse tulevikus laetavaid klippe,
  3. liiguks lisainfoks või ostuks edasi autori veebilehele.

Vaata näiteks SEB Tallinna Maratoni 2016. aasta kokkuvõtva video lõppu:

Vähem kui 5 minutit kulus, et video lõppu lisada link kanali tellimiseks, 2017. aasta SEB Tallinna Maratonile registreerimiseks ning 10km videole, sest sellest oli eraldi video.

Soovitus: logi oma YouTube kanalisse sisse ning testi kas saad vähemalt oma kanali kõige populaarsema video lõppu lingi(d) lisatud. Anna teada, kui abi vajad.