YouTube laetakse 100 tundi videot ühes minutis

YouTube on aastaid oma sünnipäeval teatanud statistilistest verstapostidest. Täna, oma 8. sünnipäeval, anti teada, et ühes minutis laetakse üles 100 tundi videot, mis on ligi 4 päeva videomaterjali.

Eelmisel aastal teavitati, et minutis laetakse 72 tundi, mis ajaliselt on täpselt kolme päeva jagu, aasta varem oli see päeva võrra väiksem ehk 48 tundi. 2007. aastal vaid 8 tundi.

Mida selle teadmisega ette võtta?

Esiteks on kõikvõimalikel sotsiaalmeedia-alastel ettekannetel, kus tuuakse näiteid stiilis “mis juhtub internetis ühe minuti jooksul”, võimalik faktiteadmistega silma paista, kuid oluliselt tähtsam on mõista, et mida rohkem videomaterjali üles laetakse, seda raskem on oma videole tähelepanu saada.

Üha tähtsamaks saab kombinatsioon heast videosisust, mida vaatajad on jõus ka jagama, atraktiivsest ja kaasakutsuvast tekstist, optimeerimistehnikate kasutamisest ning selle promomisest ka muudes kanalitest.

Tähtis on ka erinevate platvormide ühiskasutamine ning ristmeedia lahendused, sest üldjuhul on videote eesmärk saada vaataja YouTube keskkonnast välja, veebi- või kampaanialehele, üritusele vms. Pea neid mõtteid meeles, kui omale videolahendusi toodad või tellid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian