YouTube konkurss tõi Philipsile üle 21 000 vaatamise

Homseni (14.12) kestev koolinoorte talendikonkurss “Philips ja The Sun’i väljakutse” on PhilipsSound.ee lehele lisatud videotele toonud 3 päevaga üle 21 500 videovaatamise. Talendikonkursil osalemiseks tuleb veebilehele lisada oma muusikavideo YouTube või Vimeo link, peaauhinnaks stuudiosessioon koos Tanel Padariga.

Oma video oli võimalik teha ka mobiilses salvestusstuudios, milles kuu ajaga on kogutud ligi 700 klippi.

Kuigi kampaania teostust, näiteks videote jagamise tehnikaid või mõnda PR detaili, saaks kindlasti paremini teha, on üldjoontes tegemist suhteliselt läbimõeldud lähenemisega, sest:

1) Kaasatud on sihtgrupi iidol, kellel samale ajale jääb uue plaadi lansseerimine,

2) Auhinnaks olev stuudiosessioon on osalejatele atraktiivne,

3) Ligi 700 videoklipi tegemine näitab kui lihtsalt ja tõhusalt saab online videokeskkondade võimalusi ära kasutada,

4) Asukohad (Rocca al Mare, Kristiine ja Viru keskus) on sobivad ja piisavalt rahvarohked hängiva sihtgrupi püüdmiseks.

Täna-homme on salvestusstuudio väljas veel Viru keskuse I korrusel.

Urband Playground näide

Mõni aasta tagasi sai korraldatud Nissan Qashqai Urban Playground noortebändide konkurssi, mille raames produtseerisime päevas 8-12 muusikavideot (kokku 3 nädalavahetust) konteineris esinenud noortebändidest ning kus võitja valiti hääletuse teel. Eestis sai võitjabänd üle 25 000 hääle, kokku koguti Baltikumi ja Skandinaavia peale kokku üle 200 000 hääle.

Kahjuks on tänaseks kinni nii toonane portaal, mis sai kokku üle miljoni külastuse, kui ka MySpace konto. Tagantjärele on osad videod siiski laetud üles /UrbandPlayground2008.

Kokkuvõte / idee

Video on noortele atraktiivne formaat, sest nemad on tõenäoliselt kõige altimad sellistes projektides osalema. Samas ei ole laulu- või muusikalahendused kindlasti mitte ainsad võimalused – lihtsa camera-crew’ga saaks üles võtta ja laadida ning internetihääletamisega võistlusmomenti tekitada ka rula, bmx vms spordivõistlustest, talendikonkursitest, moeshowdest kuni toodete testimise(võistluse)ni.

VideoTurundus.ee aitab nii kontseptsiooni väljamõtlemise kui tehnilise teostusega. Võta ühendust!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian