YouTube kanali treiler

Iga Facebooki fännilehe omanik soovib, et need, kellele lehel olev sisu meeldib, hakkaksid selle fänniks. Sama on ka isikute, organisatsioonide ja ettevõtetega, kes regulaarselt YouTube videosisu toodavad.

Esimene, mida vaataja, kes ei ole veel YouTube kanali tellijaks asunud, sellel näeb on kanali videotutvustus ehk treiler ning selle kirjeldus. Kui treiler puudub, siis vaataja näeb esimesena kanali viimast videot või esimesena asetatud väljatoodud playlisti.

Treileri olemus

Kanali treiler on oma olemuselt sarnane filmitreileriga – lühike, püüab tähelepanu filmi ehk kanalil olevate klippide parimate osadega ning jätab vaatajale mulje, et seda filmi ehk selle kanali järgmiseid videosid sooviks näha.

Treileri loomisel tuleks mõelda, et seda näevad vaid need, kes kanali oleva sisuga ei ole kursis – näiteks kui kanalil on 10 000 tellijat, kes juba teavad, mida oodata, siis neile seda ei näidata.

Treileri eesmärk

Filmitreileri eesmärk on saada huviline kinno seda vaatama, YouTube treileri ainus eesmärk on saada kanali uus külastaja seda tellima.

Kuigi kanali tellimine on vaid 1 klikk, ei ole selle saamine lihtne. Esmalt tuleb vaatajas huvi tekitada näidates talle parimate videote huvitavamaid osasi ning seejärel tuleb humoorikas või originaalses võtmes kliki tegemist vaatajalt küsida. Hea näide on Jimmy Falloni YouTube kanali treiler:

jimmy-fallon-trailer

Vaataja saad kanaliga liituma kutsuda nii heliliselt kui video peale lisatud märkuste abil, kuid vaata kindlasti üle ka video kirjeldus, mis treileri kõrval avaneb – tee see piisavalt huvitav ning kindlasti koos subscribe lingiga.

Video kirjelduses saad pika subscribe lingi lühendada näiteks goo.gl või bit.ly abil, siis näed hiljem statistikast, kas treilerist oli kasu ehk kui paljud lingi abil tellijaks asusid.

Kui treilerit hetkel ei ole

Senikaua, kui su kanalil treilerit ei ole, võiksid selleks seada video, mis on sinu kanalil kõige populaarsem või mis ütleb kanali sisu kohta kõige rohkem.

Selleks: 

  • vaata, et kanali esilehe kohandamine oleks sisse lülitatud.
  • Uutele külastajatele mõeldud lingi alt saad kanali tutvustuse sisse lülitada ning selleks valida video kõikide oma üleslaetud videote seast.

Kanali treileriks sobib hästi ka olemasolevate tellijate tänamine. Näiteks Rahvusvaheline Korvpalliliit FIBA tänab oma 3×3 tänavakorvpalli YouTube kontol selle kõiki 50 000 tellijat ja ülteb, et järgmine eesmärk on 100 000.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Sapi9kn-50o

Kokkuvõte

Kanali treiler näitab kõige rohkem seda, kas kanali autor tegeleb YouTube’ga teadlikult ja profesionaalselt või mitte. Vaid väga vähestel Eesti YouTube kanalitel on treiler tehtud, isegi nii vähestel, et pika otsimise tulemusel ei leidnud mitte ühtegi.

Kui tead mõnda Eesti YouTube kanalit, millel treiler olemas, siis saada mulle info ja lisan ta hea näitena siia postitusse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian