YouTube for Business raamatu kokkuvõte

Selle aasta alguses ostsin Amazonist 2 raamatut online videoturunduse kohta. Otsustasin need jõulude ajal huvilistele ära kinkida. Huvi näitamiseks tuli videoturunduse facebooki fännklubi seina kommentaaridesse jätta link kõige rohkem meeldinud postitusele.

Kuna kõige uuema raamatu, veel selle aastanumbri sees ilmunud “YouTube for Business” second editioni vastu oli huvi suurem, siis otsustasin sellest teha alloleva videokokkuvõtte, et ka need, kes raamatut ei saa, saaksid sellest ülevaate. Raamatu võitja annan teada video lõpus.

YouTube for Business

httpv://www.youtube.com/watch?v=stApAeEWq1g

Lühikokkuvõte:

– Kõik videod YouTubes võib jagada 3 stiili vahel: informatiivne, õpetlik ja meelelahutuslik. Oma turundusvideo tegemisel proovi mõelda esmalt õpetlikku või informatiivset videot ning võimalusel lisa sellele natuke huumorit.

– Video tootmisel alustatasuta tarkvarast, kui esmane kogemus käes, siis investeeri veidi kvaliteetsemasse video editeerimise programmi.

– Video jagamisel alusta kanali loomisest ja lihtsatest optimeerimistehnikatest: pealkiri, kirjeldus, märksõnad.

Parema ja pikema ülevaate leiad videoturunduse käsiraamatust.

Tulenevalt YouTube uuest kujundusest ning muudest uutest arengutest (YouTube analytics etc) jäävad paberkujul avaldatud õpetused alati samm tahapoole, seega ka sel aastal avaldatud raamat on mõnes osas tehniliselt juba veidi ajale jalgu jäänud, mistõttu on teemaga kursis soovida olevatel isikutel jälgida parem mida videoturunduse blogides kirjutatakse. Mõned lingid, mida soovitan jälgida:

ReelSeo.com – nr.1 online videoturundusblogi (USA põhine peamiselt).

YouTube ametlikud blogid: YouTube Global ja YouTube Creators blog.

WebVideoMarketing.org – videoturunduse postituste kogum erinevatest blogidest.

Lisaks leiab AdAge Power 150 listist mitmeid turundusblogisi heade näidetega videoturundusest. Minu üks lemmikuid on TheInspirationroom.com, milles tuuakse erinevaid lahedaid turundusnäiteid üle maailma (hiljuti näiteks ka Kalevi jõuluklipp) ning kus ka paljudel on lahendust tutvustavad YouTube lingid.

Kuid tead või loed ise mõnda huvitavat blogi, siis võid jätta selle lingi nii siia kui videoturunduse facebooki fännilehele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian