Vimeo uued võimalused

Eelmisel nädalal andis populaarne videote jagamise keskkond Vimeo oma kasutajatele teada keskkonda lisandunud võimalustest. Järgnevalt neist ülevaade:

Lihtsad video URLid

Kui Youtube video aadressid on ilmvõimatud meelde jätta (a’la youtube.com/watch?v=J1vpB6h3ek4) ja suusõnaliselt sõbrale öelda, siis nüüd pakub Vimeo võimalust lihtsustatud URLe ehk sinu video aadress võib olla video.com/kassid/aegluubis.

Enne videote aadressi lisamist tuleb valida ka proofili URL (mis erinevalt Youtubest võib erineda kasutajanimest), näiteks vimeo.com/ohtujuht.

Kuna tegemist on vaid edasisuunamisega (redirect), siis SEO mõttes ei ole sellest otsingumootoritele kahjuks abi, aga sellise võimaluse lisamine oli kasutajate poole ammu oodatud.

Videoturunduse mõttes on soovitav siiski saata ja jagada videosi oma kodulehe aadressiga, millele on video embed-koodiga lisatud. Näiteks http://vimeo.com/videoturundus/eesti-erakonnad-youtubes/ videolink on palju meeldejäävam kui (sama videoga link) http://www.youtube.com/watch?v=WQaocc0bUGg, sest mõlemal juhul on video küll nähtav, kuid esimesel puhul on vaatajal juba enne aadressile klikkimist selge, mis videot talle soovitatakse ning lisaks saad külastuse (loe: potensiaalse kliendi) oma veebilehele.

5GB videod ja HD videote embed-võimalus

Vimeo kasutajate seas on palju neid, kellele on oluline videote HD kvaliteet ning seega ka suurem maht ning HD videote linkimise võimalus oma kodulehele. Nüüdsest on Vimeo Plus klientidel (60.- USD/aasta) võimalik laadida üles kuni 5GB videosi.

Nende enda sõnade järgi saavad nüüd filmitegijad laadida üles HD kvaliteedis filme, vanemad täies pikkuses laste jalgpallimängu ning tädi Marta saab teha 2,5 tunnise video oma magavast kassist. Lisaks ei pea enam videosi enam väiksemaks konventeerima vaid saab laadida otse kaamerast.

Privaatsus

Nüüd saad oma konto alt ära peita oma viimased tegevused (recent activity), et sinu konto (juhuslikud) vaatajad ei saa sinu vaatamiste ja tegemiste kohta rohkem teada. Privaatsus muutub üha olulisemaks ka videokeskkondades.

Kokkuvõte

Vimeo on Youtube kõrval teine videokeskkond, kuhu soovitame videosi üles laadida. Vimeol on Youtubest erinev vaatajaskond ning ka Google hindab Vimeo videokeskkonda kõrgelt. Loe ka videoturundus.ee soovitusi videote jagamise keskkondadest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian