Videoturunduse veeb maksis 50 eurot

11-aastat tagasi, 10. oktoobril 2010 registreerisin domeeni www.videoturundus.ee, milles hakkasin avaldama online videoteemadel mõtteid, eriti mis puudutas YouTube kasutamist. See on toonud mitusada erinevat projekti alates videote tootmisest ja otseülekannetest kuni koolituste ja teadmiseni, et mida rohkem seda õpin (sh BFM-i magistriõpingud), seda vähem kogu asjast tean. 

Aeg-ajalt olen uuendanud ka lehe välimust, milles tänasega on juba üle 500 postituse (enamus neist on oma info poolest siiski aegunud). Viimane värskendus sai üles täna. Ostsin selleks ThemeForestist WordPressi Flatsome3 teema, mis maksis 59 USD ehk ca 50 eurot.

Flatsome3 WordPress

Kuidas valida WordPressi teemat?

WordPress on maailma levinuim sisuhaldusplatvorm. See on lihtne, tasuta ja piisav lahendus enamikele veebilehtedele ja (lihtsamatele) e-poodidele. Sellel on teemad, mis annavad kujundusraamistiku ja pluginad, mis aitavad kaasa turvalisusele, SEO-le, analüütikale ja muule. Mõlemaid on nii tasuta kui tasulises versioonis ja valikuid on lugematu hulk. Allolevalt minu soovitused, kui oma WP veebilehte luua või uuendada plaanid. 

Osta teema, mida ostetakse

Populaarseimate teemade puhul on teema looja huvitatud selle arendamisest ja motiveeritud ainult ühe teemaga tegelema. Näiteks ThemeForesti kõige müüduma teema Avada (677 711 müüki) autor ThemeFusion ühtegi teist teemat ei arenda. Ja miks peakski, kui: 

  • Teema on multifunktsionaalne ehk sellega saad ehitada ükskõik millise veebi või e-poe. 
  • 677 711 müüki x a’ 60 USD =  üle 40 miljoni USD

Teema arendajal on 40 miljonit põhjust, et seda töökorras hoida, arendada ja uuendada.

Osta teema, millel on kõik võimalused

Populaarsematel teemadel on lahendused, mis võimaldavad lehte vastavalt oma soovidele väga lihtsalt muuta. Mitmed teised pakuvad selleks pluginaid a’la WPPage Builder. Viimane on küll hea, aga kui teema toetus ära lõppeb, siis plugina uuendamiseks pead selle eraldi välja ostma.

Mina jäin valikus pidama Flatsome3 teemale. See on väga hea, eriti selle UX Builder, millega saab mõne tunniga ükskõik millise veebi püsti panna. Näiteks sama, mis Uberil, Spotifyl või Bang and Olufsenil. Soovitavalt siiski sellise lehe, mis endale meeldib. 

Flatsome on mul kasutusel basket3x3.ee, kimmel.ee, gpskunst.ee, court.ee ja videoturundus.ee lehtedel. Veebiturunduses on väga oluliseks saanud lehe kiirus – Flatsome on täiesti ok (mõni plugin aitab siiski kaasa).

Interneti videomaailm on aastaid liikunud suunas, kus videote tootmine ja tegemine on läinud lihtsaks, soodsaks, kiireks ja kõigile kättesaadavaks. Kõige keerulisemaks küsimuseks ei ole enam filmimine või monteerimine, vaid sisu loomine.

Sama teed on läinud ka veebimaailm, kus kodulehe tegemiseks ei ole vaja enam erilisi kodeerimisoskuseid. Oluliselt keerulisem on välja mõelda, et mis on selle sisu ehk sellel olevad tekstid, pildid ja muud kujundused. 

etEstonian