Videoturunduse horoskoop 2012

Aasta lõpp on nii kokkuvõtete kui ennustuste tegemise aeg. Allolevalt mõned mõtted, mis võiks uuel aastal Eesti videoturundusmaastikul juhtuda – loe läbi ja arva kaasa.

Horoskoop 2012

Jaanuar: Interneti otseülekanded üritustelt, kus telekajastust ei ole, saavad uue hoo. Näiteks Eesti Korvpalliliit on G4S korvpalli meistriliiga mängude puhul juba sellist võimalust testimas.

Veebruar: Simpel Session 2012-lt toimub suurima vaatajaskonnaga internetiülekanne (Euroopas).

Jätkub ka 2011. aastal edukalt alustanud MiiinusMiljoni projekt ning Tartu Maratonist (juhul, kui toimub) tuleb vähemalt 10 (GoPro) kaameraga tehtud osaleja videot.

httpv://www.youtube.com/watch?v=8AF4XWrO3RI

Märts: Password 2012 konverentsil räägitakse esmakordselt online videoturundusest. Samuti on (tagantjärele?) võimalus ettekandeid ka internetis (tasuliselt?) vaadata.

Aprill: Eelnevast inispireerituna luuakse mõne Eesti tuntud brändi poolt esimene, vaid sotsiaalmeediasse mõeldud videoseeria, mis saab rohkelt tähelepanu.

Juhtivatele reklaami- ja turundusagentuuridele saab kliendile video loomise puhul loomulikuks selle jagamine esmalt tellija videokanalis ehk klient saab video omanikuks.

Mitmed lahedad videod tulevad kindlasti ka kevadisest Soomaa viiendast aastaajast, raftingust Jägala jõel ja Võhandu maratonilt. Huvitav, kas keegi ka turunduslikult seda võimalust kasutab?

Mai: Üha rohkem konverentsikeskuseid ja hotelle hakkavad kasutama video võimalusi nii otseülekande kui järelkajastuse vormis. Ka keskkoolilõpetajad 12C jt klassidest jätavad endast vanasse kooli üha rohkem jälgi video kujul.

Juuni: TÜ Pärnu kolledži turismitudeng saab valmis lõputööga video kasutamisest Eesti SPA-de turunduses. Vähemalt 5 Eesti SPA-d tellivad endale tutvustusvideod, kuid Laine SPA videod jäävad esialgu teatud märksõnade puhul etteotsa.

httpv://www.youtube.com/watch?v=tsmkNkblPJY

Seoses Jalgpalli EM-iga on kindlasti mitmed turundusaktsioonid Eestis seotud videoga. Võimalik, et mõni ka stiilis kas Zelinski lööb palli rekkasse?

Juuli: Mõnest suuremast suveüritusest teeb Babahh Productions esimese 360-live ülekande. Ülekanded on lihtsasti teostatavad ka IPhone 5 jt nutikatega, mistõttu tavakasutajate poolt filmitud Red Hot Chilli Peppersi kontserti Lauluväljakult vaatab veebi teel pea samapalju rahavast kui kohapeal.

August: Spordivideoturundus jätkub, sest käimas on olümpiamängud Londonis (25.07-12.08.2012). Tallinnas toimuvat tänavakorvpalli finaaletappi “Tallinn Open 2012” vaatab HD lives tõenäoliselt veelgi enam vaatajaid kui 2011 kultuuripealinna aastal.

Kindlasti on ka 2012. suvel toimuvatest pulmadest, suvepäevadest ja muudest üritustest tagantjärele oluliselt rohkem videosalvestusi kui 2011. aasta omadest.

September: SEB Tallinna Maratonist toimub esimene live-ülekanne. Lisaks ilmub YouTube ka lõbusate osalejate videosi võimalik, et ka time-lapse formaadis (a’la 4 tundi 4 minutiga).

Oktoober: Suuremad tegijad asuvad planeerima jõuluteemalisi videopostkaarte. Ajujahile esitatakse vähemalt 5 video-teemalist projekti.

httpv://www.youtube.com/watch?v=YRCezdSIca0

November: Eesti erakonnad hakkavad planeerima 2013. aasta kohalike omavalitsuste valimisteks online videokampaaniaid võttes õppust 2012 USA presidendivalimistest, milles internetivideo on juba aastaid olulist rolli mänginud. Selleks ajaks on pea 2 aastat vana postitus erakondade YouTube kasutamisest endiselt aktuaalne.

Detsember: Erinevad maiade-maailmalõpu-aktsioonide videod saavad tohutu populaarsuse. Kavalamad kasutavad teemat ka (video)turunduslikult ära, kaotada ju palju ei ole.

22.12.2012 – Kui kõik on hästi, siis need, kes 2012. aastal videoturundusse panustasid, on teistest vähemalt aasta jagu ees. Kui ei ole hästi – no siis ei ole vahet… Lisaks on ühel tähtsal inimesel sel päeval sünnipäev;)

Kokkuvõte

2012. saadakse üha rohkem aru online video vajalikkusest, lihtsusest ja võimalustest ning tõenäoliselt liigub oluliselt suurem osa turunduseelarvest just YouTube mõeldud klippide tootmisesse ja mujale sotsiaalmeediasse. Tõenäoliselt näeme ka esimesi televisioon-YouTube videoklippide ühiskasutust.

Mida Teie arvate?

Mida ennustad uueks aastaks Eesti videoturundusmaastikule? Jäta oma kommentaar siia alla või VideoTurunduse Facebooki fännilehele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian