Videopodcasti eelised 2024

2018. aastal oli maailmas hinnanguliselt 500 000 podcasti. Aastal 2024. on podcaste kokku vähemalt viis miljonit. Kuue aasta jooksul on vähemalt kümnekordne tõus olnud ka Eesti podcasti skeenel.

YouTube on peamine põhjus, miks selle, juba suhteliselt vana maailma, viimane trend on videopodcastid. USA-s moodustavad need umbes 17% kõikidest taskuhäälingutest, Eestis jääb osakaal veel alla 10%. 

Minu esimene video podcast

Oma esimeses video podcastis arutan, kas tegemist on üldse podcastiga, kui ei ole saatekülalist või mida tähendab tänapäeval “podcast”, kui selle sõna esimest poolt enam ei toodeta ning internetipuuduse üle, mis oli üks podcasti loomise algpõhjuseid, ei saa ka enam kurta.

Samas on podcastid endiselt tõusev trend, kuna selle abil saab lihtsate vahenditega luua oma sihtgruppi kõnetava meediumi, mille regulaarsuse, teemaderingi ja külaliste valiku otsustab podcasti looja. Kokkuvõttes on “podcast” täna laiem mõiste, kui 20-aastat tagasi. 

YouTube podcast

Annan saates viis põhjust, miks oma varasematest helipodcastidest teha videofailid ja tulevased podcastid teha ka videokujul, et saada osa ka YouTube võimalustest. 

1. Üks kanal on juures

YouTube ei ole Spotify, Soundcloudi jt kõrval lihtsalt üks kanal, vaid viimased neli aastat Eesti populaarseim bränd.

YouTube puhul saab podcasti kuulata ka kiirendusega, Spotifyst ja Soundcloudist sellist võimalust hetkel ei ole. Lisaks on YouTube podcasti puhul võimalik peatükkide ehk chapterite abil kiirelt liikuda end huvitava teemani.   

2. YouTube podcast on paremini leitav

Kui su podcasti teema on midagi, mida inimesed Googlest otsivad, siis on tõenäoline, et otsingutulemuste seas on ka link sinu YouTube podcastile. Kuna Google = YouTube, siis see podcasti link on Google jaoks kindlasti olulisem, kui mõne muu podcasti kanali oma. 

3. Videopodcast on kaasavam

Kui lisaks sellele, et kuuled, kes räägivad, ka näed neid inimesi, siis on see kuni 50% rohkem kaasavam ehk engaging. Lisaks saab video podcasti täiendada piltide, graafika, klippide ning enda visuaalse brändinguga.

4. YouTube podcasti saad lisada kodulehele

Olen näinud mitmeid juhtumeid, kus ettevõte on teinud podcasti kohta uudise või artikli ja lisanud sellele lingi Spotify-sse. Raske vaevaga kodulehele saadud huviline läheb ühe klikiga sellelt minema, sest hullemal juhul ei avaneb Spotify link samas veebilehitseja aknas.

YouTube podcasti saad embeddida oma kodulehe artiklisse. Võimalik huviline jääb sinu kodulehele seda kuulama või vaatama. Näiteks ka minu “podcast” on manustatud sellele lehele. Lisaks võivad SEO eksperdid kinnitada, et artiklisse lisatud YouTube video tõstab ka loo väärtust otsingutulemustes.

5. Videosisu ka teistele platvormidele

Pikemast video podcastist saab lihtsalt lõigata vertikaalseid klippe ka teistele platvormidele (Facebook, Instagram, TikTok, Linkedin) ning YouTube Shortsis, kus lühiklipid saab ühendada pikemate podcastidega

Pikem sisu on YouTube’is endiselt hinnas. Näiteks kuu aega tagasi üles laetud plagiaadi teemaline, ligi nelja tunnine video, on kogunud üle 14 miljoni vaataja tähelepanu.

Video podcast on lihtne ja suhteliselt soodne võimalus, kuidas YouTube videosisu toota ning huviliste tähelepanu pikemalt kaasata. Kui soovid oma varasemad podcastid teha “videoks” ja laadida YouTube või vajad abi tulevaste videopodcastide planeerimisel, siis võta ühendust: reigo@videoturundus.ee

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian