Video võimalused e-maili turunduses

Video on tõhus ja populaarne turundusrelv, mida saab edukalt ära kasutada e-maili turundustegevustes, sest video peale on vaataja nõus suurema tõenäosusega klikkima kui pildi või tekstikujul esitatud lingile.

“E-maili turundust” googeldades leiab kümmekond internetiturunduse ettevõtet, kes sellist teenust Eestis pakuvad. Tõenäoliselt on rohkem kui sadakond ettevõtet on selliseid teenust aktiivselt ise kasutamas.

Tehniliselt on küll mitmeid võimalusi videot e-maili turunduses ära kasutada, kuid sisuliselt saab need koondada 2 lähenemise alla. Mõlemal juhul on eelduseks, et video on laetud mõnda videokeskkonda või oma veebilehelele, videofailide saatmine on 110% mittesoovitatav.

1) Video on (HTML5 koodiga) lingitud e-maili sisusse

Hetkel veel video sisse embed koodiga lingitud videod mängivad vaid IPadides ehk üle 90% mailisaajatest neid avada ei saa, mistõttu on videoakna linkimine e-maili lähiajal veel efekti ei anna. Kindlasti on see tulevikuteema, mis juba mõne aasta pärast võib olla väga loomulik.

2) Video aadressi linkimine e-maili

Video aadressi ehk URLi lingi lisamisel e-maili tuleks meeles pidada, et:
– video link peaks olema meeldejääv/loetav
– link peaks olema esitatud ka pildi kujul

YouTube

Videolingi saatmisel ära kasutada tavalist YouTube linki, a’la: http://www.youtube.com/watch?v=9jcYibEq8Tw veel hullem, kui unustad video taha veel pikema aadressirea a’la: http://www.youtube.com/watch?v=9jcYibEq8Tw&feature=related (täpselt sama video).

YouTube videolingi edastamise puhul on parem kasutada YouTube kanali aadressi a’la: http://youtube.com/videoturundus (võta link /user/ http://youtube.com/user/videoturundus vahelt ära – sedasi on link lühem ja töötab samahästi). Viimaks määra kanali seadistustes video, mida tahad näidata, autoplay’ga esimeseks, vaatajale hakkab video kohe mängima ning videot ümbritse

Vimeo

Vimeo puhul on soovitatav kasutada custom URLi ehk videolingina kasuta: http://vimeo.com/sinuettevõte/ ning toote puhul: http://vimeo.com/sinuettevõte/toode

Kui sa veel ei ole teinud oma kontot Vimeosse, siis soovitan sul seda kindlasti juba täna teha ja oma ettevõtte/brandi URL ära registreerida, isegi juhul kui videoturundusega on plaanis kunagi tulevikus tegelema hakata.

Esimese kuu aja jooksul (selline võimalus avati 2011 veebruari alguses) on väga massiivselt võimalust ära kasutatud ehk populaarsemad nimed hakkavad juba kaduma. Siiski Eesti mõttes vabasid URLe jätkub:
http://vimeo.com/eesti / …/euroopa …/tartu jne (kes on esimene eestlane?)
http://vimeo.com/reklaam …/turundus …/koolitus jne (kes turundajatest on esimene?)
http://vimeo.com/postimees …/paevaleht …/ekspress …/kanal2 jne (kontrollime, kas keegi meediast loeb ka seda blogi?)

Vimeo konto ja custom URLi tegemine on tasuta ning piirangutevaba – konto loomiseks vaja vaid eraldi e-maili.

Video thumbnaili lisamine

Kõige tähtsam video kasutamisel e-maili turunduses on lisada (kodulehel olevale videole või youtube kontole) lingitud video väikepilt ehk thumbnail.

Pea meeles:
– video väikepilt peaks e-maili lugejale jätma mulje, et tegemist ongi videoga, seega play-nupp ning video all olev videoriba on vajalik. Võid mõelda ka “vaata videot” vms üleskutse lisamisele.
– väikepilt peaks olema soovitavalt inimesest ja video kõige olulisemast / atraktiivsemast hetkest.

Allolev näide on CityParki pressiteatele lisatud videost:

Signatuur

Lõpetuseks vaata üle ka oma e-maili signatuur – lisa sinna kindlasti muude kontaktide juurde ka YouTube/Vimeo kanali aadress. Sedasi toetab iga sinu saadetud e-mail ka videoturundustegevust.

Reigo Kimmel
+372 51 13 653
reigo@videoturundus.ee

Mõnusad Elamused OÜ
http://www.videoturundus.ee/
http://youtube.com/videoturundus << YouTube konto link (ilma www. ja /user/ täpsustuseta)
http://facebook.com/videoturundus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian