Video – sisuturunduse tõhusaim relv

Mõni päev tagasi kirjutas Hando Sinisalu Best-Marketingi blogis, et globaalsed brändid panustavad järjest rohkem sisuturundusele (branded content). Meedia ostmise ehk reklaami ja massimeedias uudiste hulgas avaldamise ehk PR asemel on digitaalajastul brändid tulemas turule üha rohkem kliendi harimisega ehk oma ajakirjade, portaalide ja sotsiaalmeedia rakendustega.

Väljatoodud kuuest näitest olid neli otseselt videoga seotud ehk üha rohkem brände on aru saanud, et video on lihtne ja efektiivne viis kliendile huvitava ja kasuliku info edastamiseks.

Bränditud sisuturunduse videonäiteid annab tuua ka koduvabariigist – Tere ASi lehelt võib leida Retsepti TV, milles on üle 100 video toiduvalmistamisest (kasutades loomulikult Tere tooteid ja brändingut). Samas ei ole kasutatud videote jagamist ja optimeerimist, ehk need on vaid Tere (ja toidutare.ee) lehelt leitavad.

Toidumaailmas on tegijaid teisigi, kuigi arenemisruumi on endiselt, ka aastatagune postitus ja video restoranide toiduretseptidest on endiselt aktuaalne.

Video tähtsus otsingutulemustes

Kliendi harimisest “kuidas teha lipsusõlme“-näitel kirjutasin septembris, samal teemal parem näide on “kuidas pakkida kingitust”-otsing, kus üldotsingu kolmas tulemus on Kaubamaja kontol olev video, sest samal ajal on 5 ettevõtet märksõnaga Google AdWordsi’ga reklaami ostmas.

Kindlasti annaks teha (ning ka juba olemasolevaid) videosi populaarsemate märksõnadele paremini optimeerida, sest kui Google KeyWord Tool annab kingituste pakkimisel keskmiselt 140 otsingut kuus, siis näiteks “mida kinkida mehele” otsitakse kuus juba 720 korda. Selle video abil saaks Kaubamaja kindlasti meeste kingisoovituste otsingutulemuste etteotsa (kus hetkel 9 AdWordsi reklaami).

Video kasutamine sisuturunduse loomes

Video on kõige kiiremini ja lihtsamini seeditav formaat mitte ainult toidumaailmas, vaid pea igal elu- ja ärialal. Siiski peaks sisuturunduslike videote loomeprotsess vastupidiselt telereklaamile (ehk stiilis “mis-mina-tahan-öelda”) alustama küsimusest “Mis On Sellest Kasu Vaatajale, Ahh?“.

Mitmed turunduseksperdid ennustavad, et bränditud sisluloome on sel aastal üks turunduse võtmesõnu. Kui oma ajakirja loomine jms käib väikeettevõtetel üldjuhul ülejõu, siis online video formaat pakub erinevate turunduseelarvetega võrdset võimalust klienti harida ja tähelepanu püüda.

Video efekt on pikaajalisem

Kui bännerreklaam kestab kuni selle eest makstakse, sotsiaalmeedia kampaaniad kindla perioodi ajakirjad üldjuhul mõni kuu, siis kvaliteetse sisuga harivad videod on aegumatud. Näiteks “mida kinkida mehele” on aktuaalne ka aastate pärast.

Esimestel on eeliseid

Muude võrdsete tingimuste korral (video vaatamiste ja jagamiste arv, kommenteerimised, meeldimised jne) on otsingutulemustes eelis varem üleslaetud videol. Tasub olla esimeste seas, seda eriti optimeerimise mõttes.

Kokkuvõte

Video on sisuturunduse tõhusaim relv. Mõtle välja, mis on sinu valdkonnas teemad, milles saaksid vaatajat harida ja tähelepanu püüda ning tooda sellekohane videoseeria. Kasuta Google KeyWord Tooli, saamaks aru millised on populaarsemad märksõnad ja sõnaühendid.

Kas oskad Eestist häid näiteid sisuturunduse tegijatest tuua?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian