Pool videotööst pisipildi ja pealkirja loomiseks?

YouTube kanali Veritasium autor Derek Muller selgitab oma videos “Clickbait is Unreasonably Effective” kui ebamõistlikult tõhus on clickbait (eesti keeles klõpsusööt) ning kui palju on ta hakanud kulutama aega ja raha, et tulevastele ja varasematele YouTube videotele lisada läbimõeldum pilt ja pealkiri.

Kui sul ei ole aega, et seda 20-minutilist klippi vaadata, siis pane YouTube seadetest esitluskiirus kiiremaks ja vaata ikkagi. Seejärel ava enda või ükskõik milline eestikeelne youtube kanal ning kliki lingil VIDEOD. Vaata, kas suudaksid mõnele videole mõelda parema pealkirja või pildi?

Eestis on juba palju tegijaid, kes kasutavad YouTube võimalust videole oma pilt laadida ning mõned ehk võtavad rohkem aega, et parem pealkiri lisada. Kui palju on aga neid, kes internetiturundusest tuttava A/B testimisega oma olemasolevate klippide pilte ja pealkirju aeg-ajalt muudavad ning tulemusi analüüsivad?

Kui sa varem pole seda teinud, siis proovi järele. Võibolla mõni su varasem video “ärkab uuesti ellu”. 

Pool kogu protsessist?

Video tootmine on üldjuhul kulukas ja ajamahukas. Derek annab mõista, et videole hea väikepildi ja peakirja loomine ning vaatamiste analüüsimine on vähemalt samasuureks tööks.

Kindlasti ka kirjelduse ja märksõnade lisamine, näiteks antud video puhul oleks võinud pealkirjas kasutatud sõna clickbait olla kasutatud ka video kirjelduses ning märksõnades, mida oli lisatud vaid kolm – veritasium, science ja physics.

Reklaam ei tohi vaatajat eksitada, näiteks eestikeelse klõpsusööda all mõeldakse peamiselt eksitavat reklaami, kuid nii pilt kui pealkiri saavad alati olla informatiivsemad ja üleskutsuvamad. Paraku ei ole selleks paremat valemit kui katsetamine. 

etEstonian