Video kasutamine Eesti SPA-de turunduses

Mõni aeg tagasi külastasin ühte SPA-d. Kuna ma ei olnud seal varem käinud, siis oli valiku tegemisel kindlasti abiks kodulehelt leitud tutvustusvideo.

Peale majutuspaketi valimist sain lisaks valida 2 hoolitsust, millega jäin veidi hätta, sest kuigi soolakamber oli tuttav, ei teadnud ma mida endast kujutab SAD valgusteraapia ja nõelravimatt. Massaaživaliku otsustasin jätta kohapeale, sest viimased kogemused ühes Pärnu SPA-st vanakooli ar(e)stikambris keskmist Soome turisti masseerivast juurikast ei olnud kõige meeldivamad.

Kokkuvõttes jäin nädalavahetusega rahule, kuigi valgusteraapia kohta ütles hiljem isegi nõelravimatimuti, et see oli tõenäoliselt nädalavahetuse kõige igavam osa. Mitte, et plastikust teravaotsalisel matil lebamine midagi erilisemat oleks olnud…

Eesti SPAd pakuvad sadu erinevaid protseduure, millest on kodulehtedel väljas peamiselt tekst ja hind. Millises ruumis ja meeleolus ning kelle poolt massaaže või iluprotseduure pakutakse on eelnevalt väga raske täit pilti ette saada.

SPA-teenuste videotutvustused

SPA-d pakuvad emotsiooni, puhkust ja lõõgastust. Kõige parem on müüa seda läbi video.

Teksti abil on hea edastada fakte (meie hotellis on 425 kohta), pildi abil müüa toodet (roheline nõelravimatt maksab 35.- EURi), video abil saab kõige paremini näidata teenuseid ja emotsioone (näiteks massöör räägib ja näitab milliseid kive ja kreeme ta kuidas kasutab jne).

Kui ehk jämesoole vesipuhastus välja jätta, siis pea kõikide teiste teenuste tutvustamiseks video teha, on mõte, mida SPA-de turundusinimesed võiksid kindlasti kaaluda.

Eesti SPA-de turundusvideod internetis

Hiljuti analüüsis Marko Siller oma eturismi blogis videote kasutamist Eesti turismi turunduses (kohustuslik lugemine kõikidele turismiteenuse pakkujatele), kus välja toodud ka mõned SPA-de tutvustusvideod.

Eesti SPA Liit ühendab 16 Eesti SPA-d ja sanatooriumi, järgnevalt nende analüüsi subjektiivne edetabel vaadatavuse alusel.

1) Meresuu SPA, 1 video, 16 700 vaatamist

httpv://www.youtube.com/watch?v=pY568jUTTI4

Kodulehel on video galerii all esimene link. Kuigi Youtube kontol jäi viimane “a” täht kogemata panemata, on tegemist kõige vaadatuma SPA tutvustusvideoga Eestis.

1-minuti soovitus: Youtube kanalile taustapilt ning video alla klikitav link.

2) Thalasso SPA Fra Mare, 3 videot, kokku 2500+ vaatamist.

httpv://www.youtube.com/watch?v=emM5BYeIe-Y

Kodulehel on link YouTube kontole.

1-minuti soovitus: videosi tasub linkida kodulehele embed koodi abil, videote kirjeldustesse lingid, kanalile taustapilt.

3) Grand Rose Spa, 1 video, 2400 vaatamist.

httpv://www.youtube.com/watch?v=cXFpRdmfJns

YouTubes konto ja 1 video, 2400 vaatamist, videot esmapilgul kodulehelt ei leidnud

1-minuti soovitus: video tasub linkida kodulehele, video kirjeldusse link, kanalile taustapilt.

4) Taastusravikeskus Estonia, 1 video, 1140 vaatamist

httpv://www.youtube.com/watch?v=MXjOtesMRrQ

YouTubes konto ja 1 video, 1140 vaatamist, videot esmapilgul kodulehelt ei leidnud.

1-minuti soovitus: video tasub linkida kodulehele, video kirjeldusse link, kanalile taustapilt

5) Pühajärve Spa ja puhkekeskus

Kaks videot (pikk+lühike) kodulehe esilehele lingitud.

1-minuti soovitus: videod tasub Youtube üles laadida

6) Sanatoorium Tervis (vaatamise statistika puudub)

Link videole on kenasti välja toodud kodulehe avalehel, kuid näiteks YouTubest videot ei leia. Otsimise peale leiab 1750+ vaatamist saanud soomlase video, kelle video kirjelduses on: “A Perfect place to visit if you are old and dying soon.”

1-minuti soovitus: video tasub siiski Youtube üles laadida, mitte unustada paremat kirjeldust.

7) Kalev SPA

Kodulehel “vaata filmi” link, mis suunab videot alla laadima. Väga ebapraktiline! Turismiwebi videol Youtubes 244 vaatamist.

1-minuti soovitus: video tasub Youtube üles laadida ning veebi linkida. Turismiwebi video kodulehele läbi embed koodi lisamine.

8) Toila SPA hotell

Turismiwebi videol 600 vaatamist, hotelli kodulehelt seda ei leia.

1-minuti soovitus: Turismiwebi video kodulehele läbi embed koodi lisamine.

9) Värska Sanatoorium

Turismiwebi video on saanud alla 150 vaatamise, tõenäoliselt ka seetõttu, et seda Värska sanatooriumi kodulehelt seda ei leia.

1-minuti soovitus: Turismiwebi video kodulehele läbi embed koodi lisamine.

10-16) Taastusravikeskus Viiking (Pärnu); Aqva Spa (Rakvere); Viimsi SPA (Tallinn); Tervise Paradiis (Pärnu); Georg Ots SPA hotell (Saaremaa); Kubija Hotell-Loodusspa (Võru) ja SPA Hotell Laine (Haapsalu).

Kodulehelt ega Youtubest videosid ei leidnud.

1-minuti soovitus: videot on vaja;)

Lisaks on videoturundusega tegelenud ka SPA liitu mittekuuluvad SPAd, näiteks Narva Jõesuu sanatoorium, Arensburg SPA (12 000+ vaatamist) ja mitmed teised, kuid ajapuudusel on põhjalikumaks ülevaateks ja täiendusteks aega siin kommentaarides.

Kokkuvõte

SPA-d pakuvad emotsiooni, puhkust ja lõõgastust. Kõige parem on müüa seda läbi video. Mida parema ja tõetruuma pildi saab potensiaalne klient majast, teenustest ja protseduuridest juba enne külastust, seda tõenäolisemalt saab temast saab temast korduvklient.

Videoturundus.ee pakub SPA-dele videoturunduse täisteenust, ehk vajadusel teeme video nii Teie majutusest kui teenustest, jagame seda internetis ning aitame valmis video ka Teie kodulehele linkida. Huvi korral võtke ühendust: reigo@videoturundus.ee, +372 51 13 653 (NB: ka osalised bartertehingud on võimalikud;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian