Eduka videoturunduse valem

Selleks, et olla videoturunduses edukas peab see sõnum, mida videos öelda soovid, olema huvitav nendele, kellele sa seda öelda soovid. Selles lihtsas lauses on kolm osa: 

  1. Sõnum, mida öelda soovid. Turunduslikus mõistes ei ole mõtet teha videot, mis ei ole sinu teemast. Näiteks kassidest.
  2. Huvitav tähendab, et see on hariv, meelelahutuslik või informatiivne. Kui video ei ole huvitav, siis ei ole midagi teha. 
  3. Kellele sa öelda soovid. Sinu sihtgrupp, täpsemalt persoona. Ehk ideaalne klient. Teistele ei ole mõtet oma huvitavat videosõnumit toota.

Nende osade järjekord on aga vastupidine – alustama peaksid oma sihtgrupi määratlemisest. Uuringutest, mis neid huvitab, ja alles seejärel mõtlema, mis sõnumiga videot neile toota. Alusta oma olemasolevate videote analüüsist ning kindlasti analüüsi, millega konkurendid tegelevad ning mis tehnikaid kasutavad. 

Kaks ülessannet

Ülessanne üks

Esmalt pead saama huvilised oma YouTube videoid vaatama, kasutades selleks oma teisi kanaleid (sotsiaalmeedia, e-mailid jne) ning vajadusel ka tasulisi reklaamlahendusi.  

Ülessanne kaks

Seejärel pead saama oma võimalikud kliendid YouTubest ära, näiteks oma kodulehele, millelt müüki teed. Alusta sellest, et YouTube laetud video lisad oma veebilehele. 

Kaks tööriista

YouTube videote ja kanalite analüüsimiseks on kaks väga head tööriista – VidIQ ja TubeBuddy. Mõlemal on olemas browseri laiendid, mis tekitavad YouTube videote kõrvale palju infot ja soovitusi ning näitavad videote puhul ka asju, mida muul viisil ei näe (näiteks konkurendi video märksõnu). 

video iq
TubeBuddy

Võta üks või võta teine või võta mõlemad. Mõlema lahenduse tasuta versioonid on sissejuhatuseks täiesti piisavad. Kui aga YouTube laed rohkem kui ühe video kuus, siis tasub mõelda tasulisele lahendusele. TubeBuddy annab ühe boonusena pääsu ca 250 000 muusikaloole ja -efektile, VidIQ-l on mõnus koolitusprogramm, mis tutvustab nii lahenduse kasutamist kui ka õpetab ise videosid tootma. 

Kui soovid oma video IQ-d tõsta, siis alustuseks loo omale VidIQ või TubeBuddy lehel konto, lae alla internetilehitseja laiendus, ava suvaline YouTube video ja vaata, mis põnevat statistikat video kõrvalt leiad. 

VidIQ lehelt leiad sisselogides lingi VidIQ Academyle, milles saad tasuta vaadata kaks kursust (soovitavalt 1,5x kiirendusega). Kui raatsid 10 eurot maksta, siis kuuks ajaks saad ligipääsu ka teistele koolitustele. 

SAADA OMA YOUTUBE KANALI LINK

Saada link oma ettevõtte või organisatsiooni YouTube kanalile. Saad vastu kolm soovitust, mida saad sellel paremaks muuta.