Juba 2007. aasta aprillist võtavad Google otsingutulemustes väärtuslikku esilehepinda lisaks veebilinkindele ka pildid, videod, kaardid jne.
2012. aasta uuring näitab, et kuigi video on oma tähtsust veidi kaotanud, on see siiski kõige domineerivam ja efektiivsem viis Google universaalotsingus välja tulla.
Google otsingutulemuste valem
Kuigi suur osa pikast valemist, millle alusel Google otsingutulemusi järjestab, on loogiline, ei ole see avalik ning pealegi muutub statistiliselt mitu korda päevas. Valemil ja selle arendamisel on ainult üks eesmärk – pakkuda googeldajale asjakohast infot mugaval viisil.
See tähendab, et Google soovib otsingusõnast või fraasist aru saada, mis formaadis infot otsitakse. Näiteks googeldades inimese nime on tihti otsingutulemuste avalehel pildid, samas otsides asukohta, tuleb otsinguvastena välja Google kaardilahendus.
Video osatähtsus on kõige suurem informatiivotsingus, näiteks googelda “how to …” ja näed, et videovasted on väga sagedased.
Google universaalotsingu uuring 2012
Searchmetrics uuris eelmisel aastal kuude lõikes Google universaalotsingu tulemusi ning pani kokku alloleva infolehe:
YouTube Google otsingutulemustes
Kuna YouTube on Google oma, siis see, et YouTube videod otsingutulemustes domineerivad ei ole eriline üllatus. 10st videost 8 on pärit YouTube keskkonnast, teised 2 kõikidest teistest videokeskkondadest kokku.
Seega, kui soovid, et su video tuleks välja Google otsingus, siis lae see YouTube!
Kokkuvõte
Mõtle, milliste märksõnade või fraasidega sooviksid, et sinu ettevõte tuleks Google otsingutulemustes välja, kuid kontrolli eelnevalt Google Keyword Tooli abil märksõnade otsingumahtu.
Universaalotsingu uuring näitab piltide ja uudiste osatähtsuse tõusu, seega kasuta ära kodulehel olevate piltide optimeerimine (Peep Laja 2009. aasta postitus on endiselt aktuaalne) ning analüüsi, millist tähelepanu võiksid saada uudistega online meedias.
Videote planeerimisel mõtle edutainment’ile (education+entertainment ehk informatiivsel ja meelelahtuslikul viisil inimeste harimisele), mitte traditsioonilisele ettevõtte reklaamklipile. Viimast soovib vaadata vaid peadirektor. Ja sedagi vaid korra.
Lõpetuseks ära unusta optimeerimist. Video, mille pealkiri on jäänud failinimeks ning millel kirjeldust ega märksõnu ei ole lisatud, ei tule välja ka Google otsingu kõige viimasel lehel.