Video CV – ihaldatud töökohta soovid?

2009. aasta jaanuaris sai ülemaailmse tähelepanu “Maailma parima töökohana” välja reklaamitud paradiisisaare valvuri ametikoht ühel Austraalia saarel. Töökohale said kandideerida kõik, kes endast olid teinud videotutvustuse ehk Video CV.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Of6EBA1pmdg

34 000 kandideerija seast Aserbaidžaanist Zimbwabeni osutus valituks Ben Suurbritanniast, kes lisaks videotutvustusele tegi ka veebilehe: www.benforthebestjob.com Teiste kandideerijate videoCVsi saad näha: http://www.youtube.com/user/islandreefjob

Seda, et tööotsija uus ajastu on päral, kirjutas EPL juba 2010 märtsis, kuid videotutvustuse näol enese tutvustamine pole veel massidesse jõudnud. Tõenäoliselt ei jõuagi, sest videotutvustust lihttööliste ametikohtadele ole ega saa olema kohustuslik, kuid loovamatele töökohtadele on selliseid nõudeid ka Eestis juba esitatud. Näiteks Sky Plussi turundusjuhi kohale kandideerijate seast jäeti mitmed tugevad kandidaadid välja, sest neil ei olnud tahtmist (ja järelikult ka motivatsiooni) video CV-d teha.

Enese videotutvustus tõstab oluliselt tõenäosust vähemalt suurest kandideerijate voorust vestlusvooru pääsemiseks, kuid jäta meelde, et kehv video CV teeb rohkem kahju kui kasu.

Seega pea meeles, et:

1) Video maksimaalne pikkus on 1 minut. Esmamuljeks sellest piisab, kuid tööle vaid video alusel ei võeta – tõestama pead end ka vestlusvoorus.

2) Video CV on eriti oluline kaugemal asuvatele töökohtadele kandideerimiseks. Tööanda saab sinust eelnevalt oluliselt parema ülevaate ning Võrust Tallinnasse või Tallinnast Brüsselisse töövestlusele sõit võib olla palju kasu(m)likum.

3) Üldjuhul võiksid mõelda igale töökohale eraldi Video CV tegemisest, kus esimese 30 sekundi jooksul annad ülevaate endast ning teises pooles oma nägemuse, miks sa just sellele töökohale sobid. Kui oled kandideerimas mitmetele kohtadele korraga ning video tegemine tundub sulle keeruline, siis hädajuhul piisab ka universaalsest enesetutvustusest – suure tõenäosusega sinu konkurentidel pole sedagi!

4) Proovi teha emotsionaalne ja huvitav video, kus sa lihtsalt ei loe teksti või oma CVd kaamerasse, vaid liigud ringi, teed kandideeritavat tööd vms – ära unusta, et tööandjal peaks tekkima sellest huvi sinuga edasi rääkida.

5) Mõtle videole originaalne lõpp ja algus, lõppu lisa kindlasti oma kontaktandmed ehk tööandjale konkreetne plaan (ahvile banaan), mida ta edasi tegema peaks – näiteks helistama või kirjutama Sulle!

Lisaks: ole tööotsijana originaalne – näiteks paar tüüpi said unelmate töö Google ADWordsi abil, kui sätitasid end tööanda otsingusõnana Google vasteks ilmuma. Unelmate töö saamine maksis neile 6.- USD. Tehes näiteks WordPressi põhise www.minamart-sinuettevõttenimi-turundusjuhiks.com ja lisades sinna lisaks oma paber CV-le ka video CV maksab sulle paarsada krooni ja garanteerib sulle koha kas vestluste finaallauas (või esimeses voorus välistamise…).

Oma video CV saad põhimõtteliselt teha mobiiltelefoniga, kuid jälgi teraselt nii valgustust kui heli kvaliteeti. Video CV-d on sul võimalik tellida ka videoturunduse veebist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian