9 kuud tagasi kirjutasin, et SEB Eestit võivad teised pangad online video puhul eeskujuks võtta. Täna räägin SEB näitel detailist, mille peale online videot kasutavad ettevõtted peaksid enne viimast montaaži mõtlema.

YouTube ja Facebooki laetud videod nõuavad erinevaid outrot / Call to Actionit. 

SEB Eesti jõuluüllatus

Mõned päevad tagasi laadis SEB oma YouTube kontole jõuluüllatuse video. Täna laeti sama video SEB Eesti Facebooki lehele. Mõlemas keskkonnas on saadud üle 4000 vaataja tähelepanu.

Tehnika, et video laetakse kõigepealt YouTube ja mõni päev hiljem Facebooki, on täna suhteliselt levinud. Samas peaks mõtlema, et kuigi keskkonnad ning videolahenduste võimalused on erinevad, saab mõlema puhul vaataja saata peale videot edasi mõnele konkreetsele pakkumisele või täiendavat infot saama. Imagoloogiline logolahendus video lõpus ei pruugi olla parim variant.

Näiteks antud video puhul võis jääda paljudele selgusetuks, miks just baleriinid, muusikud ja ooperiartistid olid projektis (SEB on 11-aastat olnud Estonia Rahvusooperi kuldsponsor). Video lõpus võiks olla link SEB veebi alamlehele, kus on täpsemalt kirjas pikaajaline koostöö Estonia Rahvusooperiga, ülevaade varasematest projektidest ja võimalik, et mõni hea pakkumine.

YouTube video puhul tuleb seda juba montaaži käigus arvestada, Facebooki puhul on võimalik link välisele veebilehele video seadetest lisada.

Kokkuvõte

Ristmeedia ajastul on videolahendus üha rohkem üks osa kampaaniast, milles tuleb läbi mõelda kasutaja teekond a’la Facebookis jagatud video viib edasi veebilehele, millest saab uurida projekti tausta, näha making-of videot, minna edasi üritusele / e-poodi / blogisse jne.