Valgamaa, Lõuna-Eesti videopärl

YouTube kontole /PuhkaEestis lisati mõni päev tagasi esimese videona Valgamaa videotutvustus:

httpv://www.youtube.com/watch?v=NxpH_0iNTEo

Video on juba mõni kuu vana, selle leiab nii eesti- kui inglisekeelsena ka Valgamaa turismiveebist ja YouTube kanalist: http://www.youtube.com/ValgamaaTurism

Videotel kokku ligi 2000 vaatamist, millest kõige rohkem Delfi/EestiElu portaali kaudu (ligi 1000):

Mõned mõtted, küsimused ja soovitused:

Video tootmine turismisihtkoha tutvustamiseks on väga edumeelne lähenemine, mida üha rohkem on hakatud kasutama.

1) Kui materjal olemas, siis võiks mõelda video tootmisele veel rohkemates keeltes, näiteks saksa-, vene- ja soomekeelsete videote tootmine on vaid tiitrite vahetamise küsimus ehk editeerijale maksimaalselt tunni aja töö (+ video renderdamine/salvestus).

2) Videote ja kanalite optimeerimisega ning esitlusloendite loomisega saaks hakkama ka maavalitsuse sekretäri töövarju praktikant, kui ta loeks läbi tasuta “Videoturunduse käsiraamatu” (alates lk 25). Lisatähelepanu on otsingutulemuste abil garanteeritud.

3) Huvitav, kas ka teistest maakondadest on videotutvustusi tulemas? Tallinnast on hiljuti video tehtud, midagi on olemas Pärnust ja Tartust, ilmselt on veel… /PuhkaEestis võiks need esitlusloendite abil oma kontole koondada.

Sel nädalavahetusel toimuvale Võhandu Maratonile tegime YouTube konto, kus vaid üks video, kuid esitlusloendite abil lingitud pea kõik eelmiste aastate osalejate videod.

Kokkuvõte

Turismisihtkoha turunduses on video üks paremaid vahendeid. Esimesed sammud on Eestis selleks tehtud, kuid lisaks video tootmisele tuleks alati läbi mõelda selle jagamise, optimeerimise ja turundamise tehnikad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian