Väikeettevõtja ja reklaamitegija YouTube käsiraamat

YouTube on kokku pannud tasuta 126 leheküljelise (26MB) “YouTube Advertiser Playbook“i, mis on mõeldud väikeettevõtjatele näitamaks kuidas lihtsate ja soodsate vahendite ja -tehnikatega on võimalik videoturunduse abil oma äri kasvatada.

Raamatu saad alla laadida siit, üleval olevale pildile klikkides või YouTube lehelt.

Rohkem kui 120-leheküljele on kokku kogutud näiteid edukatest ettevõtetest, õpetusi videote isetootmisest alates ettevõtte loo ja scritpti kirjutamisest kuni video vaatamise statistika analüüside ja optimeerimiseni.

Igale videoturunduse huvilisele on tegemist kohustusliku või vähemalt rangelt soovitusliku kirjandusega, millesse süüvimiseks võiks vähemalt tund või kaks planeerida.

Minu Ettevõtte Lugu

Eelmise aasta lõpus lõi YouTube USA väikeettevõtjatele õpetliku sisuga videokanali ja võistluse oma loo rääkimiseks. Kuigi võistlus on ammu läbi (ja väljaspool USAd ei saanudki asjas osaleda), on video(turundus)huvilistel väikeettevõtjatel soovitav kasvõi testimiseks vaadata kuidas oma ettevõtte lugu rääkida.

Loo rääkimisel on algus, lõpp ja sisu, kattekaadrid ja bränding, “rääkiv pea” ja taustamuusika ning palju muud. Allpool näited http://www.youtube.com/MyBusinessStory YouTube lehelt:

Pärnu Turunduskonverents “Lugude ajastu”

Eelmise aasta Pärnu Turundus-, Teenindus- ja Müügikonverents kandis ühist nimetajat – “Lugude ajastu“, kus räägiti lugude loomisest ja jutustamisest.

Ka oktoobis toimunud Pärnu Juhtimiskonverentsil räägiti lugusi, näiteks kolonel-leitnant Martin Herem rääkis allolevad kolm lugu oma kogemusest Eesti Kaitseväes:

httpv://www.youtube.com/watch?v=8NuIPPF2qHY

Igal ettevõttel on lugu, lugu sellest kuidas äri kunagi alguse sai, kuidas oma valdkonna teistest tegijatest erinetakse ja millepoolest paremad ollakse, õpetlikke lugusi edusammudest ja kiitvaid lugusi klientidelt.

Video on parima viis oma lugusi teistega jagada. Räägi oma lugu kogu maailmale!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian