Vaata üle YouTube video kirjeldus

Kui sa ei lisa YouTube videole kirjeldust, siis on parem kui sa seda videot üldse ei teeks. Video kirjeldus aitab nii vaatajal kui YouTubel sellest paremini aru saada, kuid kirjelduse peamine eesmärk kattub sageli ka video eesmärgiga, milleks on vaataja suunamine mingile tegevusele.

Vaataja saab paremini aru

Video on vaid üks viis sõnumi edastamiseks. Sul ei tohiks olla vahet, kui mõnele meeldib vaadata, mõnele kuulata ja mõnele lugeda. Kasuta video kirjeldust selleks, et vaatajal oleks võimalik selle sisust ka lugedes aru saada.

Muusikavideotel tasub kirjeldusse panna laulusõnad, sest miks peaks vaataja neid mujalt otsima. Podcastide puhul tasub välja tuua podcasti kõik olulisemad mõtted, et olulise info saaks soovi korral ka tekstikujul. 

YouTube ja Google saavad paremini aru

Video kirjeldus aitab ka YouTubel ja Googlel sellest paremini aru saada ja seda sihtgrupile soovitada.

Lisa kirjeldusse ka peatükid, kuna need on olulised ka Google jaoks. Peatükkide loomist alusta kirjelduse uuelt realt, sisestades

00:00 Peatüki nimi
00:30 Järgmise peatüki nimi 
01:24 … ja nii edasi

Kutsu vaataja üles tegevusele

Igal videol peab olema eesmärk ehk miks see tehti. Paljudel juhtudel on üheks eesmärgiks vaataja saamine YouTube’ist ära. 

Arvesta, et video kirjeldus koosneb kahest osast – üks, mis on kohe nähtav ning pikem kirjeldus avaneb kui vajutada “Show more” / “Kuva rohkem” nupule. 

Kasuta esimesel kolmel real kindlasti linki ja tee seda konkreetse üleskutsega ehk anna teada, miks vaataja peaks sellele lingile klikkima. Linki lisades jälgi, et selle alguses oleks https:// sest muidu ei ole see klikitav.

Video pealkiri on kirjeldusest tähtsam!

Järgmises loos vaatame, kuidas kalastada YouTube vaatajaid. Kas õngega ehk läbi otsingute või võrguga ehk veidi laiemale sihtgrupile mõeldud pealkirja abil? Õigeid vastuseid ei ole, kuid valesid on mitmeid. Ka parimad mõnikord eksivad. 

YouTube kalastamine

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian