Ülevaade AI pildiloojatest

AI entusiast Matt Wolfe tegi paar päeva tagasi asjaliku ülevaate tehisintellekti pildigeneraatoritest. Ülevaate parim osa on see, et ta hindab pildiloojaid kokku kümnes erinevas kategoorias – täpsus, loovus, realism, illustratsioon, logod, tekstuurid ja taustad, teksti lisamine, tsensuur ning lahenduse kasutamine ja maksumus. 

Pildigeneraatoritest aru saamiseks tuleb kõigepealt mõista, et sarnaselt keelemudelitega on ka pildis mudelid ja rakendused ehk veebitööriistad. Näiteks Midjourney mudel on kasutusel ainult Midjourney rakenduses (tasuline, läbi Discordi), Microsofti Dall-E 3 versioon on kasutuses bing.com/create lehel (tasuta) ja ChatGPT 4 versioonis (tasuline, läbi Dall-E plugina).

Stable Diffusion on mudel, mis on kasutuses tuhandetes pildirakendustes. Üheks tuntuimaks on Leonardo.AI. Oma pildimudeleid on loonud ka Adobe (Firefly), Google jt. Lühidalt võiks öelda, et pildimudeleid on 3+3+X, kuid erinevaid AI pilditööriistu, mis neid mudeleid kasutavad, on tänu Stable Diffusionile tuhandetes rohkem.

Parim AI pilditööriist

Kas parim AI pildigeneraator on see, mis teeb võimalikult täpselt selle, mis talle ette öeldi, või see, mis ei ole nii täpne, kuid on palju loovam ja ilusam? Kas pilt peaks olema realistlik või peaks sellel olema oskus lisada pildile ka tekst? Aga võibolla on kõige parem tööriist hoopis see, millel on palju võimalusi või see, mis on tasuta?

Eeldusel, et sa ei ole AI pilte varem teinud, on minu soovitused järgmised:

    1. Mine Bing.com/create ja proovi Dall-E mudeli abil mõni pilt luua. Kui kasutad tasulist ChatGPT 4, siis testi sama ka seal, näiteks siis kui vaja kuvasuhet muuta.
    2. Kui meeldis, siis järgmisena testi Leonardo.AI Stable Diffusion mudelit. Saad seal tasuta testida.
    3. Kui AI piltide vastu tekkis nüüd suurem huvi, siis tuleb Midjourney kasutamine koos Discordi ja lisavidinatega (näiteks InSwapper) selgeks saada.

Generatiivne ehk Loov AI on kõige põnevam osa tehisintellekti tööriistadest. Keelemudelite puhul loob see teksti, kuid pildilahenduste puhul on tulemus silmale palju põnevam. Proovige järele, sest mõne AI pildi võiks igaüks teha.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian