Turundaja, saa oma video omanikuks

Kui tellid oma pulma fotograafi, siis tehtud pildid saavad sinu omaks. Sa valid kus ja kellele neid näitad ning kuhu üles laed.

Huvitaval kombel on aga mitmed ettevõtted jätnud kordi kallima videoteenuse oma turundusagentuuri või videotootja “omandusse”. Peamiselt on tegemist telereklaamidega, mida agentuur on heas usus internetis jaganud, kuid on ka näiteid sotsiaalmeediasse tehtud videoreklaamidest.

Odav populaarsus

Mida professionaalsema turundusagentuuriga on tegemist, seda läbimõeldumalt peaks ta tegelema oma kliendiga, pakkudest kõikvõimalikku tuge ja lisandväärtust. Kui klient on maksnud oma videoreklaami eest, siis selle levitamine oma videokanalis toob selle autorile vaid odavat populaarsust ning tihti ei anna vaatajale isegi võimalust otse kliendi kampaanialehele minna.

Näiteks hiljuti mitmete kuldmunadega pärjatud Aasta Agentuur Taevas Ogilvy jagab oma YouTube videokanalis peamiselt A.Le Coqi videoid, kuid samas kanalis on ka teemavälised videod, näiteks Toe Tag Kristiines või koondamiskindel Amserv Grupp.

Õigem lähenemine oleks konkurent Saku moodi, kellel on youtubes oma taustapildi ja linkidega kanal youtube.com/SakuOlletehas, kus vaid Saku videoid jagatakse. Kindlasti annaks ka seda veelgi täiendada (logo väikepildiks, igale videole link alla jne), kuid online videoturunduse üks esmaseid reegleid – video jagamine omas kanalis – on täidetud.

GoAdventure lükkas hiljuti Facebookis käima ühe videokampaania, kus kasutajate videote vahel läheb loosi reis kahele Türki. Selle reklaamvideo on aga üles aletud kellegi kasutaja Gorodenkoffi kanalisse.

Isegi ilma videofailita on võimalik kiirelt oma kanal teha ning favoriitide all mõnel teisel kontol olev video autoplayga mängima panna. Vähem kui veerand tunniga tegin GoAdventure näite puhul sellise kanali:

http://www.youtube.com/GoAdventureVideo

Juhul kui GoAdventure turundajad seda blogi lugema juhtuvad, siis annan selle kanali Teile vaid küsimise eest – saate sinna edaspidi oma videoid üles laadida.

Jaga videoid OMA kanalis

Telereklaame või videoteenuseid tellides loe siit blogist kuidas omale tunni ajaga turunduskanal teha või küsi teenus oma agentuuri või videotootja poolt. Ära jäta internetist sinu video vaatajad oma allhankijat reklaamima!

A.Le Coqi videotel on kokku ligi 100 000 vaatamist, ka neil tasuks videoid oma kanali all jagada. On arvata, et see protsess oleks muidu aeganõudev, seega – teine veerandtund läks A.Le Coqile oma YouTube kanali tekitamiseks.

Lemmikute sekka sai lisatud juba Youtubes olevad videod (nii taevasogivly kui catapultfilms kontodelt), loodud sai ka paar playlisti. Nii A.Le Coqi ja/või Taevas Ogivly sellekohase huvi puhul annan ka selle töö tasuta ära. Tuleb vaid õigel inimesel küsida.

http://www.youtube.com/ALeCoqEE

Näiteid ettevõtetest – Saaremaa Lihakombinaat, Elisa Eesti, Nordea pank (/nordeapank kanalis vaid 1 video?) – kelle videosi jagavad agentuurid või allhankijad on Eestis rohkem kui küll, kuigi video ja videokanali tekitamine oleks võimalik isegi vähem kui tunni ajaga. Eelpooltoodud näited on selle kinnituseks.

Videoturunduse koolitus

Juhul kui soovid oma ettevõtte või klientide online videoturundust õigele teele viia, siis siit võimalus tellida personaalne videoturunduse koolitus.

Koolituse kokkuvõttest on lähiajal tulemas tasuta versioon – kui tahad olla esimene, kes teada saab, siis liitu meie Facebooki fännilehega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian