YouTube otseülekandeid on Eestis tehtud juba mõnda aega. Siiski on otsepildi näitamine olnud ürituste-põhine ehk kindla regulaarsuseni on tänaseks jõudnud vaid üksikud.

Sel aastal BFMi tudengite algatatud veebikanali Tudeng TV otsesaade “Fookus“, on tõenäoliselt esimesena Eestis saavutanud teatava regulaarsuse (iga 2 nädala tagant esmaspäeviti, kell 21:00)

83-päeva enne valimisi on tänasesse stuudiosse meelitatud lausa poliitiline raskekahurvägi: Sven Mikser (SDE), Hanno Pevkur (Reformierakond), Jüri Ratas (Keskerakond) ja Urmas Reinsalu (IRL).

Kuna YouTube otselinki on lihtne muudesse veebilehtedesse lisada, siis saadet on lubanud jagada ka Postimees ning võimalik, et ka teised online meediakanalid. Iga blogija saab seda samamoodi mõne klikiga teha.

Tipikas.TV

Ülikoolide filmihuvilistest tudengid on ülekannetega alustanud juba aastaid tagasi, näiteks näiteks TTÜ filmiklubi tegelased ühendasid 4-aastat tagasi videokaamera seljakotis oleva läpaka ja netipulgaga ning näitasid internetis otsepilti TTÜ sünnipäevapeolt.

Ka tipikad on jõudnud YouTube, kuid on selles teinud vaid ühe otseülekande. Nii Tudeng.TV kui Tipikas.TV omavad vaid sadakond kanali tellijat ehk lisaks saadete ja ülekannete tootmisele peaks mõtlema ka turundusele ja huviliste kaasamisele.

Kokkuvõte

Regulaarse videosisu pakkumine on online videoturunduse üks tähtsamaid komponente. Paljud ei ole selleks võimelised, kuid need, kes on, teevad seda peamiselt järelvaadatavate valmissaadetena.

Kindla regulaarsusega toodavad YouTube otseülekandeid ka maailmas veel vähesed, hea, et nüüd saab ka Eestst näite tuua.

Täpsustus 16.12.2014

Esimeseks regulaarseks YouTube ülekandeks võib siiski pidada Rõuge TV taga peituvaid noori, kes 2013 november kuni 2014. mai tootsid regulaarselt (1 kord kuus) 7 otsesaadet.

Rõuge TV